Vzpoura studentů proti Dobešovi! V Brně vyrazí protestní pochod

Brno - Brněnští studentí naplánovali na středu 1. února protestní pochod proti reformě vysokého školství. Chceme ukázat, že se umíme za své názory postavit a bít, sdělila agentuře Mediafax koordinátorka protestů Eva Majerová z Masarykovy univerzity.

Přidejte svůj názor

371

Cílem pochodu je seznámit veřejnost se stanovisky studentů vůči záměrům zákona o vysokých školách a zákona o finanční pomoci studentům a má být také apelací na ministra školství Josefa Dobeše (VV), aby přijal podmínky studentů.
 
"Pochod začne na Moravském náměstí před kinem Scala ve 14 hodin a postupně se přesune kolem několika fakult brněnských univerzit před budovu Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde budou zástupci studentů prezentovat své připomínky," uvedl jeden z organizátorů protestu Jan Záhora z Mendelovy univerzity. Na programu průvodu budou nejen proslovy studentských zástupců, ale i alegorické ztvárnění pocitů, které studenti směrem k ministerstvu chovají.
 
Jak již ve čtvrtek informovala agentura Mediafax, studenti všech šesti brněnských univerzit, na kterých studuje 65 tisíc vysokoškoláků, jednomyslně odmítli reformu vysokého školství. Studentské senáty již v noci na čtvrtek vypracovaly dokument, v němž jasně daly najevo stanovisko, že žádají o vrácení reformy vysokého školství k přepracování v souladu s připomínkami odborné veřejnosti. Studenti v dokumentu dále odmítají zejména posilování rad veřejných vysokých škol na úkor akademických senátů, snižování počtu studentů v akademických senátech a návrh zákona o finanční pomoci studentů, který je podle nich šitý horkou jehlou.
 
Dokument adresovaný předsedovi vlády Petru Nečasovi (ODS) podepsali šéfové studentských akademických senátů Zdeněk Ručka z Masarykovy univerzity, Hana Landová z Veterinární a farmaceutické univerzity, Hana Hřebačková z Janáčkovy akademie múzických umění, Karel Koranda z Vysokého učení technického, Martin Vokřál z Univerzity obrany a Vojtěch Rada z Mendelovy univerzity.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

05.12.2018 13:41 Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni…

Změna ve školství? Přípravné třídy se asi opět otevřou i dětem s odkladem…

05.12.2018 11:49 Přípravné třídy základních škol by se opět mohly otevřít i dětem, které mají takzvaný odklad věkem,…

Sporná inkluze? Učitelé a ředitelé škol nezvládají, ministerstvo chystá…

29.11.2018 14:29 Zlepšit úroveň společného vzdělávání handicapovaných i nadaných dětí v běžných školách může podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama