Plzeňská práva končí? Nedostala akreditaci

Praha - Akreditační komise ministerstva školství neprodloužila plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Ve středu to Mediafaxu potvrdil tajemník ministra školství Václav Koukolíček.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Pan tajemník Jiří Smrčka mi telefonátem sdělil, že komise rozhodla, že neprodlouží akreditaci plzeňské právnické fakultě," sdělil Koukolíček s tím, že o rozhodnutí komise informoval ministra Josefa Dobeše (VV).
 
Komise zastává názor, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo, kterému nezbývá, než stanovisko komise potvrdit.
 
"Úsilí, které fakulta vynaložila při řešení personální otázky, poctivá příprava reakreditačního spisu ani osoba nově zvoleného děkana Jana Paulyho nebyly pro členy akreditační komise dostatečným argumentem pro prodloužení akreditací. Vedení Západočeské univerzity v Plzni se nejprve podrobně seznámí s verdiktem akreditační komise a projedná další postup s vedením Fakulty právnické, do té doby nebude vydávat k výše uvedenému zamítnutí žádné stanovisko," komentovala stanovisko akreditační komise rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová.
 
Rozhodnutí akreditační komise šokovalo nově zvoleného děkana Fakulty právnické Jana Paulyho, který se funkce ujal teprve před týdnem. "Fakulta loni splnila všechny požadavky akreditační komise, které vznesla loni v červnu. Rozhodnutí, které školu odsuzuje k zániku, si nezaslouží ani fakulta, ani její studenti," komentoval situaci děkan Pauly.

Dokument, který měl rozhodnout o osudu fakulty, ještě před předáním akreditační komisi projednala a schválila vědecká rada i akademický senát fakulty, souhlasila s ním i rektora ZČU Ilona Mauritzová a také celé vedení univerzity. Dokument se zabýval mimo jiné vedle studijních podkladů především personálním zabezpečením výuky prostřednictvím kvalitních pedagogů, které se podařilo fakultě získat poté, co ji loni opustila řada pedagogů. Zárukou stabilizace na právnické fakultě měla být i hladká volba nového děkana, který byl minulý týden zvolen hned v prvním kole.

V případě, že bude plzeňská právnická fakulta skutečně zrušena, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim tak dokončit studium. Studenti stávajících pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.
 
Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna státních maturit? Plaga je chce zúžit jen na didaktické testy

13.12.2018 16:48 Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle…

V koalici to skřípe kvůli školním obědům zdarma, Plaga odmítl návrh…

13.12.2018 16:13 Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně…

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama