Smutný ministr Pospíšil: Kvalitní vyučující z fakulty utekli, spory trvaly

Praha - Rozhodnutí akreditační komise ministerstva školství neprodloužit plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu nepřekvapilo ministra spravedlnosti a bývalého děkana školy Jiřího Pospíšila (ODS). Ve středu uvedl, že takový výsledek předpokládal.

Přidejte svůj názor

Jiří Pospíšil

"Z rozhodnutí jsem smutný, protože jsem se snažil dát fakultu během jednoho roku dohromady, to se také podařilo. Bohužel další vedení fakulty školu postupně destruovalo a musím říct, že jsem tento výsledek předpokládal," řekl novinářům Pospíšil.

Jako hlavní příčinu problémů na plzeňských právech vidí jejich bývalý děkan v nevůli dohody v rámci akademické obce. Ta se prý rozštěpila na proreformní část a skupinu, která reformy odmítala. Tato neshoda vyústila v odchod několika kantorů.

"Ze školy v posledním roce odešlo na třicet kvalitních vyučujících, což fakultu ohrozilo," řekl Pospíšil s tím, že se sám snažil spory vyřešit, k čemuž však ze strany fakulty nebyla dostatečná vůle.

Akreditační komise ministerstva školství ve středu oznámila, že neprodloužila plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Komise zastává názor, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo školství.

V případě, že bude plzeňská právnická fakulta skutečně zrušena, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim tak dokončit studium. Studenti stávajících pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

05.12.2018 13:41 Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni…

Změna ve školství? Přípravné třídy se asi opět otevřou i dětem s odkladem…

05.12.2018 11:49 Přípravné třídy základních škol by se opět mohly otevřít i dětem, které mají takzvaný odklad věkem,…

Sporná inkluze? Učitelé a ředitelé škol nezvládají, ministerstvo chystá…

29.11.2018 14:29 Zlepšit úroveň společného vzdělávání handicapovaných i nadaných dětí v běžných školách může podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama