Žáci a studenti mají pololetní prázdniny

Praha - Přestože žáci základních a středních škol dostali pololetní vysvědčení už v úterý, den pololetních prázdnin si užijí v pátek. Dohromady s víkendem je tak čekají tři dny volna.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Část školáků si však odpočine od výuky delší dobu. Na den pololetních prázdnin společně s víkendem totiž některým z nich naváže týden jarních prázdnin.

Na pololetní prázdniny navážou jarní prázdniny dětem a studentům z Prahy 1 až Prahy 5, Blanska, Brna, Břeclavi, Hodonína, Vyškova, Znojma, Domažlic, Tachova, Loun, Prostějova a Karviné.

Další turnus jarních prázdnin se uskuteční v termínu 13. 2. až 19. 2. V této době budou mít volno děti z Prahy 6 až Prahy 10, Chebu, Karlových Varů, Sokolova, Nymburka, Jindřichova Hradce, Litoměřic, Děčína, Přerova a z Frýdku-Místku.

Školáci z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, Prahy-východ, Prahy-západ, Mělníka, Rakovníku, Plzně-města, Plzně-severu, Plzně-jihu, Hradce Králové, Teplic a Nového Jičína budou mít volno v termínu od 20. 2. do 26. 2.

V týdnu od 27. 2. do 4. 3. budou mít volno ve školách v České Lípě, Jablonci nad Nisou, Liberci, Semilech, Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči, Žďáru nad Sázavou, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Písku, Náchodě a Bruntále.

Jarní prázdniny na začátku března, přesně v období od 5. 3. do 11. 3., budou mít děti v Mladé Boleslavi, Příbrami, Táboře, Prachaticích, Strakonicích, Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Olomouci, Šumperku, Opavě i Jeseníku.

Jako poslední nastoupí od 12. 3. do 18. 3. na prázdniny děti v Benešově, Berouně, Rokycanech, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Klatovech, Trutnově, Pardubicích, Chrudimi, Svitavách, Ústí nad Orlicí a v Ostravě-město.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

05.12.2018 13:41 Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni…

Změna ve školství? Přípravné třídy se asi opět otevřou i dětem s odkladem…

05.12.2018 11:49 Přípravné třídy základních škol by se opět mohly otevřít i dětem, které mají takzvaný odklad věkem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama