Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky akreditaci nedostane, rozhodla komise

Praha - Akreditační komise ministerstva školství zamítla žádost Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) bývalého proděkana plzeňských práv Karla Eliáše o nový magisterský obor, informovala agenturu Mediafax šéfka komise Vladimíra Dvořáková. Škola chtěla otevřít obor všeobecného práva.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Žádost byla zamítnuta. Než někde vznikne magisterské studium, požadujeme, aby se tam rozvíjela odborná a vědecká činnost a vzhledem k tomu, že se škola ničím takovým nezabývala, tak tam samozřejmě nemá ani žádné výsledky," vysvětlila rozhodnutí komise Dvořáková.

Komise poukazuje na fakt, že magisterské studium musí na něco navazovat. "Je to zatím neoficiální. Teprve budeme rozhodnutí zdůvodňovat," dodala Dvořáková.

Akreditační komise ministerstva školství neprodloužila minulý týden plzeňským právům akreditaci na studium v magisterském programu. Komise tvrdí, že k žádnému zlepšení na fakultě nedošlo. Pětiletý magisterský program skončí koncem tohoto roku. Rozhodnutí komise ale musí ještě posvětit právě ministerstvo, kterému nezbývá, než stanovisko komise potvrdit.

"Žádná souvislost, o tom že by mělo něco vzniknout a tím že se zruší plzeňská práva, není," upozornila Dvořáková.

V případě, že se plzeňská právnická fakulta skutečně zruší, její studenty by měly převzít jiné právnické fakulty v ČR a umožnit jim dokončení studia. Studenti současných pátých ročníků podstoupí státní závěrečnou zkoušku ještě v rámci fakulty během tohoto letního semestru. Od nového školního roku 2013/2014 však musí studenti posledního ročníků absolvovat státní závěrečnou zkoušku na jiné fakultě.

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni přišla již na konci minulého roku o akreditaci doktorského studijního programu a ministerstvo pozastavilo i oprávnění konat rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr., a to s účinností od 29. února 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Změna státních maturit? Plaga je chce zúžit jen na didaktické testy

13.12.2018 16:48 Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle…

V koalici to skřípe kvůli školním obědům zdarma, Plaga odmítl návrh…

13.12.2018 16:13 Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně…

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama