300 studentů demonstruje za zachování plzeňských práv! Volají "máme čisté ruce"

Plzeň - Kolem 300 studentů plzeňské právnické fakulty s mnoha transparenty v rukou se ve středu v poledne sešlo před budovou fakulty k další demonstraci. Vyjádřili nesouhlas s rozhodnutím akreditační komise, která neprodloužila akreditaci pro magisterské studium a odsoudila tak zřejmě fakultu k zániku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Studenti provolávali hesla a žádali zachování fakulty. Na budově visel transparent s velkým nápisem Zůstaneme. Heslo Zůstaneme bylo také hlavním sloganem, který studenti na chodníku při protestu provolávali.
 
Za bouřlivého potlesku předstoupil před studenty jejich nedávno nově zvolený děkan Jan Pauly. "Říkejme, že naše fakulta není, jak mnozí kritici stále říkají, výrobcem diplomů zadarmo. My víme dobře, že naše diplomy se vydávají a garantuji, že se i budou vydávat za poctivou práci a důkladné i poctivé studium. Je to tady stejné jako na ostatních řádně fungujících fakultách. Rozhodovací procesy a odpovídající evidence studia je taková, jaká má být," uvedl Pauly.
 
"I naši největší kritici připouštějí, že jediné, o čem se mluví, je personální zabezpečení výuky na fakultě, že jsme nezpůsobilí vás učit. Myslím, že právě studenti mají největší právo nás posoudit, zda jsme povolaní a způsobilí k výuce," dodal děkan. Odpovědí mu bylo bouřlivé provolávání studentů. Dalším skandovaným heslem bylo "Děkan mluví pravdu."

"Nelze hazardovat s osudy těch, kteří na fakultě studují. Nehodláme dopustit, aby studenti, kteří zde řádně studují, doplatili na nějaké rozhodnutí, které neodpovídá realitě," uvedl na závěr Pauly. Odpovědí mu bylo ze strany studentů heslo "Máme čisté ruce."
 
Podporu studentům plzeňské právnické fakulty v jejich boji za zachování školy přišel vyjádřit i plzeňský biskup František Radkovský, který studentům řekl, ať vytrvají.
 
Jako jeden z rodičů studentů fakulty se ujal slova i generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus. Ten k situaci kolem dění na fakultě, kterou chce akreditační komise zrušit, mimo jiné podotkl i o to, zda budoucí soudci, žalobci a advokáti budou po této zkušenosti věřit ještě ve spravedlnost.

Studenty podpořil i plzeňský herec Martin Stránský. "Neztotožňuji se s tím, aby v právním státě bylo možné veřejně rušit vysoké školy. Nesouhlasím s tím, aby studenti byli trestáni za chyby jiných," vzkázal studentům herec.

Zhruba po hodině se shromáždění studentů a pedagogů právnické fakulty rozešlo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

05.12.2018 13:41 Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni…

Změna ve školství? Přípravné třídy se asi opět otevřou i dětem s odkladem…

05.12.2018 11:49 Přípravné třídy základních škol by se opět mohly otevřít i dětem, které mají takzvaný odklad věkem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama