Osud práv v Plzni? Řešení! Zvážíme všechny alternativy

Plzeň - Rektorka ZČU Ilona Mauritzová a děkan Fakulty právnické Jan Pauly se sešli s náměstkem ministra školství pro vysoké školy Ivanem Wilhelmem, aby společně projednali další postup ve věci stanoviska akreditační komise k Fakultě právnické. Pro Mediafax to v pondělí potvrdila mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

Ministerstvo školství ústy svého náměstka přislíbilo univerzitě součinnost při řešení otázky zajištění pokračování ve studiu pro studenty Fakulty právnické. Ministerstvo je podle slov náměstka ministra připraveno řešit společně s univerzitou všechny možné alternativy, obě strany jsou si vědomy závažnosti situace, kterou nelze podceňovat.

"Náměstek Wilhelm na schůzce oznámil, že ministerstvo školství zašle Západočeské univerzitě oficiálně písemné stanovisko akreditační komise s žádostí o vyjádření. Univerzita toto stanovisko poskytne Fakultě právnické a požádá ji o rozbor, který následně zašle ministerstvu," řekla mluvčí Kvapilová.

"Možné varianty řešení však nemůže univerzita ani ministerstvo sdělit studentům dříve, než je projedná s dalšími dotčenými subjekty a než ministerstvo vydá svoje rozhodnutí k verdiktu akreditační komise, na což má ze zákona lhůtu 30 dnů. Do té doby bude univerzita spolu s ministerstvem na variantách řešení pracovat," dodala mluvčí Kvapilová.

Témata: Dobeš, Josef
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Změna státních maturit? Plaga je chce zúžit jen na didaktické testy

13.12.2018 16:48 Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle…

V koalici to skřípe kvůli školním obědům zdarma, Plaga odmítl návrh…

13.12.2018 16:13 Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně…

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama