Svobodnou univerzitu chce i Olomouc

Olomouc, Praha - Studentská iniciativa Za svobodné vysoké školy se rozrůstá o další univerzitu. Tentokráte o Univerzitu Palackého v Olomouci. První schůzka zdejší odnože Za svobodné vysoké školy proběhla ve čtvrtek odpoledne. Iniciativa to uvedla na svých webových stránkách. Studenti olomoucké univerzity se tak přidali ke svým kolegům z Prahy, Brna, Liberce a dalších univerzitních měst.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Iniciativa nyní připravuje takzvaný „Týden neklidu“ během něhož plánuje protesty napříč republikou. Nevoli studentů vyvolala projednávaná reforma vysokého školství. Na začátek příštího týdne byl do prostor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze svolán workshop. Během něho budou studenti vytvářit protestní transparenty.

Samotný „Týden neklidu“ zatím nemá jasnou podobu. Hovoří se především o happeningových akcích, demonstracích a debatách. Proběhne ve dnech 27. 2. – 2. 3., což je období, kdy se studenti vracejí na vysoké školy po skončení zkouškového období.

Věcný záměr ministerstva školství je od začátku pod palbou kritiky z řad akademické obce i veřejnosti. Důvodem nespokojenosti je především zavedení školného a ztráta autonomie vysokých škol. Ministr Dobeš (VV) byl svou stranou nedávno instruován k novému jednání o podobě reformy.

Témata: Školství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Změna státních maturit? Plaga je chce zúžit jen na didaktické testy

13.12.2018 16:48 Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle…

V koalici to skřípe kvůli školním obědům zdarma, Plaga odmítl návrh…

13.12.2018 16:13 Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně…

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama