Brněnské univerzity se chystají na návrat části studentů, rektor MU zveřejnil video

Někteří studenti posledních ročníků brněnských vysokých škol se vrátí k praktické či umělecké výuce. Přesnou podobu vzdělávání po částečném uvolnění ale ještě školy dolaďují. Záleží také na rozhodnutí jednotlivých fakult a pracovišť. Praktická výuka závěrečných ročníků je povolena od 25. listopadu pro skupiny do 20 lidí za dodržení všech opatření.

Masarykova univerzita, ilustrační foto
doporučujeme

"Je to první krok k uvolnění ke stavu, který bychom si všichni přáli. To znamená, abychom se mohli všichni setkávat a organizovat výuku prezenčně," uvedl ve svém projevu na webu Masarykovy univerzity rektor Martin Bareš.

Škola se otevře pro studenty posledních ročníků a jejich laboratorní, praktickou či uměleckou výuku. Na fakultě sportovních studií budou moci studenti chodit na sportovní výuku také do vnitřních prostor. Ostatní výuka bude nadále v on-line režimu.

Už na začátku semestru Masarykova univerzita avizovala, že na podzim nelze očekávat plně prezenční formu vzdělávání. "Nepočítáme, že bychom na prezenční výuku přešli do konce semestru úplně, rádi bychom ale zpřístupnili praktickou výuku nejen medikům, ale i ostatním studentům. Třeba mladí žurnalisté potřebují chodit do střižny a půjčovat si techniku, kterou doma nemají," řekla ČTK mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Na Mendelově univerzitě rozhodnou o další organizaci výuky jednotlivé fakulty. "Samozřejmě vítáme možnost alespoň částečného uvolnění opatření pro studenty posledních ročníků. Na druhou stranu se semestr chýlí ke konci, takže je na zvážení fakult, kde má ještě praktická výuka smysl," uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Studenti, kteří nově budou mít prezenční praktickou výuku, se mohou vrátit na koleje. Také je povoleno zkoušení do 10 lidí v jedné místnosti.

Studenti ostatních ročníků vysokých škol by se podle vlády měli vrátit do škol až v nižších stupních rizika posuzovaného podle protiepidemického systému PES ministerstva zdravotnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platy učitelů asi ze zákona porostou na 130 procent průměrné mzdy

22.01.2021 15:30 Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna dnes v rámci novely…

Úpravy opatření umožní návrat závěrečných ročníků do škol, uvedl Blatný

22.01.2021 10:30 Závěrečné ročníky základních a středních škol se budou moci vrátit do lavic i při současném…

Žáci 1. stupně by se do lavic mohli vrátit v únoru

21.01.2021 22:14 Aktualizováno Žáci prvního stupně základních škol se podle předpokladů ministra zdravotnictví Jana Blatného (za…

Návrat žáků do škol? Jedině když zpřísníme jinde, tvrdí ministerstvo

21.01.2021 22:12 Aktualizováno Návrat žáků k prezenční formě výuky je prioritou ministerstva školství, kvůli riziku zhoršení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama