Brněnské univerzity v přijímacím řízení nebudou zohledňovat rozsah maturit

Masarykova ani Mendelova univerzita v Brně letos nebudou v přijímacím řízení přihlížet k rozsahu maturity. Podstatné bude ukončené středoškolské vzdělání, nikoliv konkrétní podoba závěrečných zkoušek, uvedli mluvčí obou vysokých škol.

Ilustrační foto
doporučujeme

Maturity se letos kvůli pandemii koronaviru a zrušení prezenční výuky uskuteční v upravené podobě. Ústní zkoušky z češtiny a cizího jazyka budou dobrovolné. Maturanti, kteří pomáhají v nemocnicích či domovech seniorů, nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Pro ostatní zůstanou povinné, pouze se u nich prodlouží čas. Všechny bude čekat školní maturita ze dvou či tří předmětů včetně případné praktické zkoušky podle oboru.

"Podmínkou pro přijetí ke studiu na Mendelovu univerzitu je ukončené středoškolské vzdělání. I ty fakulty, které dříve zohledňovaly výsledek u maturity v rámci přijímacího řízení, od toho v tomto roce ustoupily. Pro přijetí na Mendelovu univerzitu v Brně tedy rozsah maturity nebude podstatný," řekl ČTK mluvčí Mendelovy univerzity Filip Vrána.

Masarykova univerzita nebude posuzovat, zda uchazeči absolvovali nepovinnou profilovou zkoušku, ani to, zda jim díky pomoci ve zdravotnictví bude splnění didaktického testu úředně uznáno. Pro účely zápisu ke studiu bude rozhodující prokázání úspěšného složení maturitní zkoušky.

"V souladu se zákonem o vysokých školách umožní Masarykova univerzita doložení dokladu o vykonání maturitní zkoušky v odloženém termínu až o 90 dnů ode dne zápisu do studia. Tento postup reflektuje celostátní posun termínů maturit," popsal mluvčí Pavel Žára.

Masarykova univerzita v předstihu informovala o tom, že se letošní přijímací řízení uskuteční v on-line podobě, a to v sobotu 24. dubna. Na většině fakult to bude test studijních předpokladů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ZUŠ se od pondělí budou muset testovat učitelé, ne žáci

10.04.2021 10:48 Učitelé v základních uměleckých školách (ZUŠ) se od pondělí budou muset jednou týdně testovat…

Od pondělí se vrací do škol část žáků. Rotační výuka se dotkne zhruba půl…

10.04.2021 08:36 V celém Česku s výjimkou Děčínska se v pondělí vrátí do lavic zhruba polovina žáků prvního stupně…

Testy do škol od státu už striktně nemusí být jen z přední části nosu

09.04.2021 15:37 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo v nové specifikaci způsoby antigenního testování na covid do…

Vytížení učitelé. Řeší se testování, distanční výuka i zápisy, říká…

08.04.2021 16:00 Rodičům dětí, které navštěvují Základní školu Kladská na Praze 2, vadí, že jejich potomci mají být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama