Češi by uvítali digitalizaci výuky, má to ale háček

Čeští rodiče jsou většinou proti používání sociálních sítí a mobilních telefonů ve výuce, i když digitalizaci vzdělávání podporují. Pro využívání moderních technologií ve škole je kolem 61 procent matek a otců, sociální sítě by do výuky zapojila přibližně třetina a mobilní telefony 16 procent.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z průzkumu společnosti IdeaSense pro vzdělávací organizaci School My Project, o kterém ČTK informovala mediální zástupkyně Zuzana Malinkovičová.

Podle průzkumu si více než polovina českých rodičů myslí, že by děti ve škole měly pracovat s moderními technologiemi a učitelé by měli vyřizovat administrativu elektronicky. Přibližně 57 procent rodičů například chce, aby dítě mělo možnost kontaktovat svého třídního učitele prostřednictvím e-mailu. Kolem 84 procent ale nesouhlasí s používáním telefonů ve výuce.

Názory se liší podle pohlaví, vzdělání i příjmu domácnosti. Pro digitalizaci školy jsou zejména muži, kteří častěji než ženy souhlasí i s používáním telefonů ve škole. Používání mobilních telefonů podporují více lidé s nižším vzděláním, zapojení počítačů hlavně bohatší. V rodinách s měsíčním příjmem nad 40.000 korun je pro digitalizaci ve školství 66 procent lidí, v kategorii od 20.000 do 40.000 korun 60 procent a do 20.000 korun pak 47 procent rodičů.

Skeptičtější jsou rodiče k využívání sociálních sítí. Jejich zařazování do výuky podporuje kolem 30 procent rodičů. I zde se názory rozcházejí dle dosaženého vzdělání, přičemž s vyšším vzděláním podpora klesá. Mezi lidmi bez maturity je pro používání sociálních sítí ve škole 40 procent rodičů, mezi vysokoškoláky 27 procent. Většina lidí (76 procent) si myslí, že by se na sociálních sítích neměla profilovat ani sama škola. Kolem 64 procent dotázaných rodičů pak uvedlo, že nesouhlasí s tím, aby se děti pohybovaly na sociálních sítích před svými 13. narozeninami.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miliardy na platy učitelů? ČSSD nazdvihla Babiše, opřel se do Valachové

01.12.2019 14:01 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš neočekává, že by poslanci koaliční ČSSD v závěrečném hlasování…

Romové stále vadí. Ve školách přetrvává oddělování slabých, vyplývá z…

28.11.2019 15:26 Navzdory opatřením pro společné vzdělávání přetrvává v českém školství vyloučení sociálně…

Česko bude mít 70 nových profesorů. Zeman podepsal dekrety, osobně je…

28.11.2019 14:21 Prezident Miloš Zeman dnes podepsal jmenovací dekrety 70 nových profesorů a profesorek. Profesorský…

Opozice se bije za učitele. Jejich plat by měl vzrůst o 15 procent

26.11.2019 15:33 Aktualizováno Poslanci většiny opozičních stran chtějí dosáhnout patnáctiprocentního navýšení platů učitelů v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama