Do škol pro děti vybraných profesí mohou i děti starostů

Do škol vyhrazených pro děti zdravotníků, členů integrovaného záchranného systému a dalších profesí důležitých pro řešení epidemie koronaviru budou moct i děti starostů. Po dnešním zasedání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Vybrané školy pro děti od tří do deseti let fungují v době, kdy se většina dětí učí z domova. Výuku těchto vyhrazených škol organizují kraje či pražský magistrát na základě požadavků zaměstnavatelů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kromě zdravotnických organizací, hasičů nebo bezpečnostních sborů patří mezi zaměstnavatele, kteří mohou služeb otevřených škol využívat, například školy, různé úřady, Česká pošta a další doručovací firmy, distributoři energií a tepla nebo společnosti zajišťující odvoz a zpracování odpadu. Kapacity musí magistrát a krajské úřady zajistit z rozhodnutí vlády.

Například pražský magistrát začátkem března určil téměř 70 škol na území metropole, kde se starají o děti, jejichž rodiče jsou zdravotníci, policisté, strážníci, hasiči, vojáci nebo pracovníci ve školství.

Školy kromě mateřských a speciálních se kvůli šíření covidu uzavřely loni 14. října. Žáci prvních a druhých tříd se pak vrátili do lavic 18. listopadu. Od 1. března jsou ale znovu zavřené všechny školy včetně mateřských.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) minulý týden řekl, že zatím neví, jak a kdy se budou žáci do škol vracet. Záležet podle něj bude na rozhodnutí epidemiologů, východiskem by mohl být protiepidemický systém PES. Vyšší prioritu by v něm ale nově mělo mít více ročníků prvního stupně základní školy, ne jen první a druhé třídy.

Témata: školy | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žáci se budou před zkouškami povinně testovat a nosit roušky

13.04.2021 12:26 Před přijímacími zkouškami na střední školy, maturitami či závěrečnými zkouškami budou muset žáci…

Středoškoláci budou moci do škol ve skupinách po šesti od 19. dubna

12.04.2021 20:15 Aktualizováno Studenti závěrečných ročníků středních škol a středoškoláci ohrožení školním neúspěchem budou moct…

Odsouvání návratu středoškoláků do lavic se nelíbí zástupcům škol

12.04.2021 19:25 Odsunutí návratu žáků k praktické výuce podle předsedy Unie školských asociací CZESHA Jiřího…

Obnovení praktické výuky se asi oddálí

12.04.2021 14:49 Praktická výuka ve středních a vyšších odborných školách, konzervatořích a v posledních ročnících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama