Krizové školy se otevřou i pro děti zaměstnanců úřadů práce

Školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb nebo třeba policistů a hasičů budou nově nabízet místa i dětem zaměstnanců úřadů práce a správy sociálního zabezpečení. Místa v nich budou i pro pedagogické a nepedagogické pracovníky z mateřských škol, které jako jediná vzdělávací zařízení nadále pokračují v prezenční výuce.

Úřad práce
doporučujeme

Po jednání vlády to uvedli ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a ministr školství Robert Plaga (za ANO). Úřad vlády později informoval, že školy mohou nově navštěvovat i děti zaměstnanců České pošty a Finanční správy.

Vláda kvůli epidemii koronaviru rozhodla o přechodu škol na dálkovou výuku. Kromě mateřských škol je provoz zachován rovněž v takzvaných krizových školách pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury, aby nehrozil výpadek pracovníků ve zdravotnictví, v sociálních službách nebo u hasičů a policistů. Podle Plagy funguje v Česku nyní 405 takových škol.

Maláčová na twitteru uvedla, že nově budou do krizových škol docházet i děti zaměstnanců úřadů práce a správy sociálního zabezpečení. Podle ní to pomůže k zachování provozu důležitých úřadů, které pomáhají lidem.

Plaga na tiskové konferenci doplnil, že tyto školy budou otevřeny i pro děti zaměstnanců, kteří v nich pracují, pro děti zaměstnanců z mateřských škol a pro děti osob zaměstnaných ve školních stravovacích zařízeních, která zůstávají v provozu.

Kabinet dnes jednal také o dalším postupu ohledně škol. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) tento týden přiznal, že se nepodaří naplnit slib o obnově prezenční výuky na prvním stupni základních škol od začátku listopadu. Naopak se rozhodlo o uzavření speciálních škol od 2. listopadu.

Plaga novinářům řekl, že při obnovování výuky bude prioritní návrat žáků 1. a 2. tříd základních škol. Termín bude záležet na epidemické situaci, bude o něm v příštím týdnu jednat ministerstvo školství s ministerstvem zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Případné uvolňování od pondělí se škol nedotkne, testování učitelů vyjde…

27.11.2020 22:15 Aktualizováno Školy budou od pondělí fungovat v režimu podle současného čtvrtého stupně protiepidemického systému…

Do víceletých gymnázií se v pondělí vrátí třetina žáků

27.11.2020 18:34 Budovy víceletých gymnázií se od pondělí zaplní studenty zhruba z třetiny. Vrátí se do nich…

Největší problém je zajištění homogenity tříd, shodují se ředitelé…

26.11.2020 16:46 Při přípravě na pondělní návrat dalších dětí do lavic dělá základním školám největší potíže…

Středoškoláci žádají přehodnocení pravidel pro výuku, napsali dopis Plagovi

25.11.2020 17:07 Aktualizováno Zástupci středoškoláků dnes v otevřeném dopise vyzvali ministra školství Roberta Plagu (za ANO),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama