Letní tábory by se mohly konat od července, oznámil Babiš

Dětské letní tábory by se mohly konat od 1. července, řekl premiér Andrej Babiš (ANO) České televizi (ČT). Záležet ale bude na epidemiologické situaci. Jasno má být podle Babiše do konce května. Dětské tábory jsou v současnosti zakázané kvůli epidemii nového koronaviru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tábor, ilustrační fotografie
doporučujeme

Možnost obnovit tábory od začátku července má premiérovu podporu. "Já to prosazuji, protože chápu, že rodiče budou rádi, když děti půjdou z domu na letní tábor," řekl Babiš ČT.

Vedoucí pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření epidemiolog Rastislav Maďar novinářům v pátek řekl, že je snaha, aby byly tábory co nejdříve. "Za stávající epidemiologické situace by mohly tábory být bez nějakého prodlení hned začátkem léta," uvedl Maďar.

Zhoršení epidemiologické situace by ale podle Maďara mohlo například znamenat nutnost rozdělit větší tábory na menší a podobně. "Ale to zase může být organizačně komplikované. Takže my nastavíme základní pravidla a pokud vzhledem k epidemiologické situaci bude možné splnit, tak budou. A pokud ne, tak ne," uvedl v pátek Maďar.

Přípravný výbor Asociace dětské rekreace ČR ve středu uvedl, že zákaz konání letních táborů v tomto roce by mohl být likvidační pro majitele táborových areálů a cestovní kanceláře či agentury zaměřené na dětskou rekreaci. Letních táborů se dle asociace každoročně účastní zhruba čtvrt milionu dětí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Současný nárůst platů ve školství podle odborů nestačí

02.07.2020 18:05 Nárůst platů učitelů v prvním čtvrtletí letošního byl podle zástupců školských odborů a spolku…

Chůvy u dvouletých dětí v MŠ nebudou povinné, Plaga podepsal vyhlášku

02.07.2020 16:46 Školky nebudou mít od září povinnost zajistit pro třídy s dvouletými dětmi chůvy, jak dosud…

Francouzská ambasáda v ČR letos ocenila 25 vědců a badatelů

02.07.2020 15:32 Aktualizováno Autory výzkumů zaměřených na analýzu řeči, působení protinádorových léčiv, ale i pracovní migraci…

Kolik berou učitelé? Ministerstvo zveřejnilo údaje za první čtvrtletí roku…

02.07.2020 14:48 Průměrný výdělek učitelů v prvním čtvrtletí letošního roku činil 38.951 korun hrubého měsíčně. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy