Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto zavřená. ČTK to dnes řekla starostka obce Božena Bošiaková. V karanténě jsou dvě učitelky a desítka dětí.

Děti, ilustrační fotgorafie
doporučujeme

Na případ upozornil Břeclavský deník. "Dítě bylo pozitivně testováno v pátek. Dvě paní učitelky a všechny přítomné děti budou testovány a jsou v karanténě," uvedla Bošiaková.

Podle ní měla školka zavírat 10. srpna, kvůli koronaviru zavřela o týden dříve.

V Jihomoravském kraji je podle statistiky ministerstva zdravotnictví od začátku pandemie přes 1000 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru.

Podle jihomoravských hygieniků se kolem 700 lidí už vyléčilo. Celkem 23 lidí s nemocí zemřelo, byli v průměrném věku 78 let. V ČR je k dnešnímu dni přes 17.000 případů nemoci covid-19.

V krajské nemocnici v Trutnově dnes začala druhá vlna testování na covid-19. Před několika dny se tam nákaza potvrdila u dvou zaměstnanců a dvou pacientů. První kolo testování šíření nákazy neprokázalo. ČTK to dnes řekli zástupci hejtmanství. Výsledky budou nejpozději ve čtvrtek.

"Druhá vlna testování na koronavirus dnes v trutnovské nemocnici začala, bude otestováno 22 zaměstnanců a jeden pacient. Další opětovné testy proběhnou ve středu, výsledky očekáváme nejpozději ve čtvrtek dopoledne," řekl ČTK náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdil výskyt onemocnění covid-19 v několika firmách a institucích, včetně krajského úřadu a krajského Domova důchodců v Černožicích na Královéhradecku. Šlo ale o jednotlivce, dosud nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy.

V Domově důchodců opakované testy neprokázaly nákazu u žádného ze stovky klientů, pouze u čtyř zaměstnanců, kteří se nakazili od pracovnice, když se vrátila z dovolené. Na krajském úřadě byl dosud prokázán koronavirus u jednoho zaměstnance, dalších 15 je v karanténě.

"Opětovné testování zaměstnanců krajského úřadu na koronavirus proběhne koncem týdne. V žádném jiném krajském zařízení se koronavirus k dnešnímu dni neobjevil, tedy až na černožický domov důchodů, na který jsme upozorňovali minulý týden," uvedla dnes dopoledne pro ČTK mluvčí hradeckého kraje Sylvie Adamcová.

V Královéhradeckém kraji provádí odběry vzorků na covid-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové, odběrová místa jsou také v krajských nemocnicích v Jičíně, Trutnově a Náchodě.

Zástupci FN Hradec Králové dnes ČTK sdělili, že nemocnice rozšířila provozní dobu svého odběrového centra od 7:30 do 15:30, dosud byla od 8:00 do 11:00. Centrum FN je v zadní části areálu nemocnice u centrální spisovny, budovy č. 64. Příjezd je Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany Fakulty vojenského zdravotnictví, pro pěší je příchod vyznačen od hlavní vrátnice.

"Provozní doba centra se může v dalších týdnech měnit dle aktuální epidemiologické situace a potřeby odběrů," uvedl ředitel FN Hradec Králové Vladimír Palička.

Odběrové centrum kromě vyšetření nařízených lékařem umožňuje z oprávněných důvodů vyšetření samoplátců. Cena za vyšetření včetně odběru činí 1756 korun, před odběrem je nutné částku uhradit na místě platební kartou. Na vyšetření je nutné se objednat na e-mailu: infekce.sluzba@fnhk.cz či na telefonních číslech 702 284 857, 724 384 235, 601 130 894, 495 836 004. Také v krajských nemocnicích se lze nechat testovat na koronavirus bez doporučení hygieniků či lékařů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plaga by měl podle Babiše zvážit zrušení části maturit

24.01.2021 18:30 Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách,…

Platy učitelů asi ze zákona porostou na 130 procent průměrné mzdy

22.01.2021 15:30 Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna dnes v rámci novely…

Úpravy opatření umožní návrat závěrečných ročníků do škol, uvedl Blatný

22.01.2021 10:30 Závěrečné ročníky základních a středních škol se budou moci vrátit do lavic i při současném…

Žáci 1. stupně by se do lavic mohli vrátit v únoru

21.01.2021 22:14 Aktualizováno Žáci prvního stupně základních škol se podle předpokladů ministra zdravotnictví Jana Blatného (za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama