Začátek školy se blíží. Asociace už vidí problém, zmatky jsou kolem rozvrhů

Za týden budou školy vědět, za jakých podmínek se od září otevřou vzhledem ke stálé přítomnosti koronaviru. Nápomocný jim bude v tomto směru manuál ministerstva školství. Slovy prezidenta Asociace ředitelů základních škol Michala Černého s tím přišel resort včas, jelikož se situace neustále vyvíjí, proto by se nemělo nic uspěchat.

Ilustrační foto
doporučujeme

Součástí návodu by měla být podle Černého hygienická a organizační opatření, díky nimž by školy minimalizovaly riziko infekce novým typem koronaviru. 

"Zásadní připomínky vůči manuálu jsem neměl,“ sdělil prezident v rozhovoru pro server irozhlas.cz. S první verzí materiálu přišel do styku před pár týdny. "Obecně vidím problém v tom, jak se zachováme v situaci, kdy se koronavirus objeví. Bojím se, že v takovém případě nezůstane u jednoho žáka. V tom případě bychom potřebovali vědět, co máme dělat," dodal. 

Podle současné úpravy by se měly školy v takovém případě řídit pokyny krajské hygienické stanice. "Potřebovali bychom ale alespoň předem naznačit – a doufám, že to v manuálu bude, jaké ty pokyny hygienické stanice v takovém případě budou,“ upozornil Černý.

"Zatím připravujeme dvě varianty rozvrhu – s omezeným pohybem a s relativně neomezeným pohybem. Počkáme, který budeme moct aplikovat. To bude záležet na manuálu i na konkrétní situaci,“ uzavřel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina škol Prymulu nevyslyšela. V pátek bude mít volno jen 15 procent ZŠ

24.09.2020 14:13 Aktualizováno Ředitelské volno bude mít v pátek zhruba 15 procent základních škol v Česku. Zhruba polovina z nich…

Adaptační kurzy jsou další líhní koronaviru? 116 vysokoškoláků se nakazilo…

24.09.2020 08:57 Během adaptačních kurzů, kterých se na začátku září u Máchova jezera zúčastnily stovky studentů z…

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Co má vliv na úspěch žáka v českých školách? Rozhodující jsou tři faktory

23.09.2020 16:21 O úspěchu dětí v českých školách nerozhodují tolik studijní předpoklady jako spíše to, z jakých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama