Očkování: Mezi prioritními skupinami budou všichni učitelé

Mezi prioritními skupinami pro očkování proti koronaviru budou všichni učitelé, i ti z mateřských a speciálních škol. ČTK to po dnešním jednání zástupců ministerstev školství a zdravotnictví napsala mluvčí školství Aneta Lednová. Úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru, žádal ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj v dokumentu byli opomenuti pracovníci mateřských a speciálních škol. Ministerstvo zdravotnictví ale tvrdí, že dnešní jednání se týkalo změn v opatřeních protiepidemického systému.

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zástupci obou úřadů dnes podle Lednové jednali o úpravě dokumentu tak, aby dostali přednost všichni pedagogičtí pracovníci s důrazem na ty z mateřských a speciálních škol. "Ministerstvo zdravotnictví deklarovalo, že prioritizace pro uvedené skupiny bude v očkovací strategii upřesněna," uvedla Lednová.

Ministerstvo zdravotnictví ale na dotaz ČTK uvedlo, že dnešní jednání se týkalo "úpravy matice protiepidemického systému pro oblast školství". Sdělovat závěry schůzky by podle mluvčí Barbory Peterové bylo v tuto chvíli předčasné.

Nyní se v očkovací strategii píše, že mezi prioritními skupinami, které budou očkovány před běžnou populací, budou nejdříve zdravotníci v nemocnicích a lůžkových zařízeních, hospitalizovaní senioři, poté další lékaři a lidé v domovech pro seniory. Následně by měli vakcínu dostat také vojáci, kteří pomáhají v boji s nemocí covid-19, příslušníci integrovaného záchranného systému. Dále se počítá i s pedagogickými pracovníky, v dokumentu jsou uvedeni ale pouze učitelé v základních školách. V úterý to kritizoval Plaga.

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince. Za první dva dny bylo podle dostupných údajů očkováno zhruba 3100 lidí, tedy asi 0,3 promile obyvatel. Z první dodávky je podle informací z nemocnic už většina vypotřebovaná. Dnes do nemocnic dorazila další dodávka 19.500 dávek, která zamířila i do krajů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výuka na dálku může škodit dětským očím, upozorňuje odborník

16.01.2021 09:15 Omezení venkovních aktivit a on-line výuka dětí v důsledku epidemie covidu-19 může do budoucna…

MŠMT: O další výuce se rozhodne asi v pondělí podle epidemie

15.01.2021 15:35 O návratu některých žáků do škol by se mohlo rozhodnout začátkem příštího týdne. Záležet to bude na…

Přijímací testy na Masarykovu univerzitu budou online

15.01.2021 10:18 Testy studijních předpokladů, které jsou základní součástí přijímacího řízení na Masarykově…

Rektor UK Zima je v nemocnici s dýchacími obtížemi

14.01.2021 20:51 Rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima byl dnes hospitalizován s dýchacími obtížemi ve Všeobecné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama