Zeman přivítal prvňáčky na ZŠ Slezská v Třinci. Buďte zvědaví, nabádal

Zvědavost jako krásnou lidskou vlastnost, bez níž by neexistovaly žádné objevy ani žádní objevitelé, popřál prvňáčkům prezident Miloš Zeman, který dnes zahájil školní rok v Základní škole Slezská v Třinci na Frýdecko-Místecku.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V šestatřicetitisícovém slezském městě je to největší škola. Navštěvuje ji téměř 700 žáků a do prvních tříd tam nastoupilo skoro 50 dětí.

Prezident Miloš Zeman řekl dětem, že jim nebude jako ostatní přát, aby se dobře učily, poslouchaly rodiče a učitele. "To je všechno pravda. Já bych vám chtěl nadto popřát něco jiného. Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát," sdělil Zeman.

Popřál dětem, aby nečekaly, co objeví v učebnicích, ale samy se snažily hledat třeba na internetu. Jako příklad uvedl program Earth, který umožňuje najít jakékoli místo na Zemi v trojrozměrném zobrazení.

"Když jsem byl malý, tak se říkalo: Když budeš zvědavý, budeš brzo starý. Nebudete brzo staří. Naopak, ta zvědavost vás imunizuje proti stáří," řekl dětem prezident. Jeho manželka Ivana Zemanová spolu s moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem jim rozdali knížky policejních pohádek. Zeman prvňáčkům na závěr popřál: "Buďte zvědaví!"

Představitelé školy přivítali prezidenta s jeho doprovodem v tělocvičně, kde se vítání prvňáčků obvykle odehrávají. Se Zemanem přišla třinecká primátorka Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec) nebo senátor Jiří Cienciala. Školní sbor jim na úvod zazpíval. V tělocvičně byli i zaměstnanci školy a rodiče prvňáčků. Děti, které už před příchodem návštěvy seděly zhruba půl hodiny na židlích, mávaly na rodiče a ukazovaly jim knížky. Prezident s nimi strávil čtvrt hodiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plaga chce zrušit povinnou maturitu z matematiky, návrh přednese ve…

15.09.2019 14:17 Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by…

Povinná maturita z matematiky? V Praze bude dusno, protestovat chtějí…

11.09.2019 15:15 Zhruba 12.000 lidí se dosud na facebooku přihlásilo k plánovanému protestu středoškoláků proti…

Elektronicky bude i potvrzení pro studenty? MŠMT začalo jednat s…

06.09.2019 12:51 Ministerstvo školství jedná se zástupci vysokých škol o vytvoření informačního systému, který by…

Potvrzení o studiu nově online? Sněmovní výbor je pro

05.09.2019 17:17 Studenti vysokých škol by nejpozději do dvou let měli mít možnost získat potvrzení o studiu přes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama