Zeman přivítal prvňáčky na ZŠ Slezská v Třinci. Buďte zvědaví, nabádal

Zvědavost jako krásnou lidskou vlastnost, bez níž by neexistovaly žádné objevy ani žádní objevitelé, popřál prvňáčkům prezident Miloš Zeman, který dnes zahájil školní rok v Základní škole Slezská v Třinci na Frýdecko-Místecku.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V šestatřicetitisícovém slezském městě je to největší škola. Navštěvuje ji téměř 700 žáků a do prvních tříd tam nastoupilo skoro 50 dětí.

Prezident Miloš Zeman řekl dětem, že jim nebude jako ostatní přát, aby se dobře učily, poslouchaly rodiče a učitele. "To je všechno pravda. Já bych vám chtěl nadto popřát něco jiného. Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát," sdělil Zeman.

Popřál dětem, aby nečekaly, co objeví v učebnicích, ale samy se snažily hledat třeba na internetu. Jako příklad uvedl program Earth, který umožňuje najít jakékoli místo na Zemi v trojrozměrném zobrazení.

"Když jsem byl malý, tak se říkalo: Když budeš zvědavý, budeš brzo starý. Nebudete brzo staří. Naopak, ta zvědavost vás imunizuje proti stáří," řekl dětem prezident. Jeho manželka Ivana Zemanová spolu s moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem jim rozdali knížky policejních pohádek. Zeman prvňáčkům na závěr popřál: "Buďte zvědaví!"

Představitelé školy přivítali prezidenta s jeho doprovodem v tělocvičně, kde se vítání prvňáčků obvykle odehrávají. Se Zemanem přišla třinecká primátorka Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec) nebo senátor Jiří Cienciala. Školní sbor jim na úvod zazpíval. V tělocvičně byli i zaměstnanci školy a rodiče prvňáčků. Děti, které už před příchodem návštěvy seděly zhruba půl hodiny na židlích, mávaly na rodiče a ukazovaly jim knížky. Prezident s nimi strávil čtvrt hodiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školy jsou v nejistotě. Zamezit setkávání žáků kvůli koronaviru není reálné

04.08.2020 16:50 Aktualizováno Zamezit šíření koronaviru ve škole v případě nákazy některého žáka bude podle zástupců školských…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Za co Česko utratí miliardy z EU? NERV předložil návrh, chce i změnu…

03.08.2020 13:14 Evropské peníze by se v příštím programovacím období měly investovat do digitalizace, silnic a…

MŠMT navrhne přejmenování tří vysokých škol

01.08.2020 09:46 Ministerstvo školství chce upravit názvy tří vysokých škol v Česku. Z Veterinární a farmaceutické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama