Přijímací testy na Masarykovu univerzitu budou online

Testy studijních předpokladů, které jsou základní součástí přijímacího řízení na Masarykově univerzitě, budou letos jen on-line. Termín je sice až 24. dubna, epidemická situace je však nepředvídatelná a univerzita se rozhodla dát studentům s předstihem jasnou informaci, uvedl mluvčí školy Pavel Žára.

Masarykova univerzita, ilustrační foto
doporučujeme

Vedení univerzity předpokládá, že celý jarní semestr se odehraje on-line, případně hybridní formou. "Už nyní chceme všem uchazečům o studium na Masarykově univerzitě říci, že ať už bude situace s epidemií jakákoliv, tak testy studijních předpokladů, konané v rámci přijímacího řízení, se uskuteční on-line," řekl rektor Martin Bareš.

Test absolvuje každý uchazeč pouze jednou, a to bez ohledu na to, kolik přihlášek podá. Je určený pro všechny fakulty s výjimkou lékařské, farmaceutické a fakulty sportovních studií. Na fakultě sociálních studií si uchazeč může alternativně vybrat test od společnosti Scio.

Test studijních předpokladů pro rok 2021 obsahuje 48 otázek z oblasti verbálního, numerického, kritického a analytického myšlení. Na vyřešení testu je limit 100 minut. Součástí jsou také otázky v angličtině.

Dva týdny před termínem budou mít uchazeči možnost ověřit si práci s on-line testem a funkčnost svých zařízení, včetně kamery a mikrofonu, při technické zkoušce. Potřebné informace najdou do konce března v e-přihláškách a na webu univerzity.

On-line testování uchazečů je pro univerzitu technickou i logistickou výzvou, na kterou se už připravuje. "Využijeme i bohaté zkušenosti z online výuky několika tisíc předmětů, která aktuálně na všech fakultách probíhá, ve většině případů včetně vzdáleného zkoušení," řekl prorektor Michal Bulant.

Loni si podalo přihlášku na Masarykovu univerzitu přes 20.000 uchazečů. Přijato bylo bezmála jedenáct tisíc studentů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazil první milion testů určených pro žáky

27.02.2021 15:56 Do České republiky dnes dorazila první zásilka antigenních testů, které jsou určeny pro testování…

Plaga chce co nejrychlejší návrat žáků do škol

27.02.2021 13:33 Jakmile to epidemická situace dovolí, je nutné udělat maximum pro návrat žáků a studentů do škol, a…

Uzavření pro školy není problém, tvrdí asociace. Rodiče na tom budou hůře

27.02.2021 11:24 Uzavření prvních a druhých tříd v rámci opatření proti šíření nemoci covid-19 by pro samotné…

Řada ředitelů škol a školek v Praze by zavření uvítala

26.02.2021 22:00 Aktualizováno Možné uzavření škol, které zvažuje vláda, by mnozí ředitele pražských škol, vzhledem k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama