Ředitel školy v pražské Vinoři má covid-19, v pondělí nebude výuka

Ředitel základní a mateřské školy v pražské Vinoři byl pozitivně testován na nemoc covid-19. Základní škola se kvůli tomu v pondělí uzavře, mateřská škola bude fungovat dál. O dalším postupu se rozhodne v pondělí, kdy mají ředitele kontaktovat hygienici. Ředitel školy Alfred Teller to dnes uvedl na jejím webu. Základní školu navštěvuje zhruba 650 dětí, vyplývá z jejích internetových stránek.

Školství
doporučujeme

Další postup podle pravidel nastavených hygieniky plánuje škola zveřejnit na svém webu v pondělí odpoledne. "Naší snahou bude ponechat co největší část školy v provozu, abychom vám způsobili co nejméně komplikací. Čistě na vašem rozhodnutí potom je, zda dítě do školy nebo školky pošlete," doplnil ředitel.

Škola původně oznámila, že od pondělí preventivně zruší výuku v šestých až osmých třídách, která nyní v celém Česku podle nařízení vlády funguje kvůli koronaviru jen v omezeném režimu. Uzavřít na pondělí celou školu podle ředitele doporučila hygienička, kterou kontaktoval na pohotovostní lince.

První stupeň základní školy navštěvuje podle jejího webu přibližně 400 dětí, druhý stupeň asi 250 žáků. Výuku zajišťuje zhruba 40 učitelů. Do mateřské školy, která je součástí základní školy od roku 2001, chodí víc než 200 dětí.

V Praze se dosud koronavirus objevoval spíše ve školkách. Naposledy byl na covid-19 pozitivně testován jeden z pedagogů ve školce Markušova v Praze 11. Školka se uzavřela a třída, kde pedagog působil, musela do karantény.

V hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví nejvíc případů koronaviru mezi kraji. Odhaleno jich zde bylo víc než 2300, přes 1400 nemocných se už vyléčilo. Podle hygieniků se v Praze v poslední době objevují ohniska nemoci hlavně na stavbách, kde pracují agenturní zaměstnanci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odebírání podvodně získaných titulů? Návrh Pirátů zřejmě u vlády neprojde

11.07.2020 14:12 Snaha opozičních Pirátů o snazší odebírání podvodně získaných vysokoškolských titulů u kabinetu ANO…

Financování nepedagogů v SŠ s praktickou výukou se má změnit, MŠMT…

11.07.2020 09:23 Ministerstvo školství chce vytvořit nový systém placení nepedagogů ve středních školách, kde se…

Ostravský primátor: Za nezískání akreditace si může univerzita sama

09.07.2020 17:26 Za nezískání akreditace pro obor Všeobecné lékařství na ostravské Lékařské fakultě může podle…

V maturitních oborech je víc míst než zájemců, plyne ze statistik

05.07.2020 09:13 Nabídka míst v maturitních oborech stále výrazně převyšuje počet zájemců o studium střední školy, i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy