Roušky ve školách se budou řešit až po rozvolnění 24. května

O odložení respirátorů a roušek ve školách vláda rozhodne podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové až zhruba dva týdny po dalším rozvolnění, které přijde v pondělí 24. května. Řekla to po dnešním mimořádném jednání vlády, na kterém chtěl premiér Andrej Babiš (ANO) projednat návrh na ukončení povinnosti používat ochranu dýchacích cest pro menší děti.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Svrčinová uvedla, že je třeba vyčkat na případné dopady příchodu studentů do škol od pondělí 24. května.

Vláda dnes podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) uvolnila používání šaten ve školách. Pro převlékání na tělocvik se dosud šatny ve školách používat nesměly. Zákaz používání sprch v nich bude platit dál jako ve sportovních zařízeních, vyplývá z informací, které dnes ministerstvo školství rozeslalo do škol. Materiál má ČTK k dispozici. "Pro střediska volného času nadále platí zvláštní pravidla, která zakazují, stejně jako v případě volnočasových aktivit mládeže, používání jiných vnitřních prostor, než ve kterých probíhá zájmové vzdělávání včetně šaten," uvedl úřad.

Pro letní tábory budou podle Svrčinové platit stejná pravidla jako loni. Děti budou ale muset mít navíc testy nebo doklad o prodělané nemoci. O frekvenci testů, které mají hradit zdravotní pojišťovny v létě, bude vláda rozhodovat v pondělí.

Ministerstvo školství dnes školy také informovalo o tom, že od 31. května by kromě škol v přírodě měly být povoleny i školní výlety s přespáním. Jednodenní vzdělávací exkurze jsou možné už nyní, sdělil úřad.

O zrušení povinnosti nosit roušky a respirátory během léta bude vláda ještě jednat. Podle Svrčinové by měly být i během prázdnin povinné v zařízeních sociálních služeb, jedná se o hromadné dopravě. Uvedla, že s rozvolňováním je třeba postupovat pomalu, protože teprve v pondělí se do škol vrátí skupiny středoškoláků a vysokoškoláků, kteří distančně studují už od října.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Učit bez respirátorů bude asi možné i v Libereckém, Zlínském a Jihočeském…

13.06.2021 18:02 Školáci a učitelé v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji zřejmě nebudou muset mít respirátory…

Plaga: Žáci od příštího týdne možná nebudou muset nosit roušky. Vojtěch…

04.06.2021 13:58 Aktualizováno Žáci by možná od příštího úterý nemuseli nosit roušky při výuce ve třídě. Rozhodnout by se mělo…

Povinnost žáků mít roušku ve třídách v pondělí neskončí, potvrdil Vojtěch

04.06.2021 12:02 Povinnost pro žáky mít kvůli koronaviru zakrytý nos a ústa při výuce v pondělí neskončí, řekl dnes…

Dubnové uzavření škol a školek bylo nezákonné, řekl správní soud

02.06.2021 11:05 Plošné uzavření mateřských škol a výrazné omezení provozu základních škol na základě dvou dubnových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama