Školákům začaly povinnosti. Kdy mají další volno? Přehled prázdnin

Spolu s natěšenými prvňáčky, kteří s kornoutem v ruce dnes usedli poprvé do školních lavic se po prázdninách vrací do pravidelného školního režimu i mnoho dalších dětí. Většina z nich se už první den nemůže dočkat dalších prázdnin. Na které dny připadají vytoužená volna?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Školství, ilustrační foto
doporučujeme

Mnozí se domnívají, že si zkrátí školní docházku ještě na konci tohoto měsíce. Opak je však pravdou. Den české státnosti 28. září totiž připadá na sobotu. Školákům tak žádné volno v souvislosti s tímto svátkem nepřipadá.

Těšit se ale můžou na státní svátek, který je přesně o měsíc později. Den vzniku Československa, který oslavíme v pondělí 28. října, bude jedním z pěti po sobě jdoucích dní volna. Následují po něm totiž hned dva dny podzimních prázdnin.

Letošní Vánoční prázdniny budou pořádně dlouhé. Začnou v pondělí 23. prosince a budou trvat až do pátku 3. ledna. Nutno podotknout, že se bude jednat celkem o šestnáct volných dní, které můžou děti využít k zimním radovánkám s rodinou.

Po tom, co si prvňáčci společně s ostatními hrdě odnesou svá vysvědčení, čekají žáky pololetní prázdniny, které připadají na pátek 31. ledna. Hned v pondělí 3.2. navazuje na volno první turnus jarních prázdnin. Poslední turnus končí v polovině března. Celkem se jedná o šest po sobě jdoucích turnusů trvajících týden, kdy volno většina dětí tráví s rodinou na horách.

Od čtvrtka 9. dubna až do pondělí 13. dubna jsou naplánovány Velikonoční prázdniny obsahující Velký pátek a Velikonoční pondělí. Tyto dva dny zároveň slavíme jako státní svátek. Zpět do lavic tedy žáci usednou na základních i středních školách až po "hodovačce" v úterý 14. dubna.

Hlavní prázdniny si tentokrát učitelé ani jejich svěřenci neprodlouží. Budou trvat od středy 1. července do pondělí 31. srpna. Nynější předškoláci se tedy mohou těšit na svůj první školní den přesně podle učebnicových tabulek, tedy 1. září.

Podle TN.cz je zaznamenán nárůst počtu žáků základních škol. V letošním roce by jich mělo být zhruba 953 tisíc, což je přibližně o 12 tisíc více, než loni. Přibližně 400 tisíc lidí by mělo tento školní rok studovat na středních školách. Většina žáků si vybrala studium střední školy s maturitou. Důvodem jsou zřejmě stále narůstající nároky na vzdělání u potencionálních zaměstnavatelů, kteří většinou požadují středoškolské vzdělání s maturitou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plaga chce zrušit povinnou maturitu z matematiky, návrh přednese ve…

15.09.2019 14:17 Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by…

Povinná maturita z matematiky? V Praze bude dusno, protestovat chtějí…

11.09.2019 15:15 Zhruba 12.000 lidí se dosud na facebooku přihlásilo k plánovanému protestu středoškoláků proti…

Elektronicky bude i potvrzení pro studenty? MŠMT začalo jednat s…

06.09.2019 12:51 Ministerstvo školství jedná se zástupci vysokých škol o vytvoření informačního systému, který by…

Potvrzení o studiu nově online? Sněmovní výbor je pro

05.09.2019 17:17 Studenti vysokých škol by nejpozději do dvou let měli mít možnost získat potvrzení o studiu přes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama