Školy zvládly návrat roušek bez problémů, děti byly připraveny

Bez větších problémů zvládly dnes ráno základní školy v Olomouckém kraji návrat roušek povinných ve společných prostorách. Děti byly připraveny a v naprosté většině ochranná opatření dodržely, potvrdili dnes ČTK oslovení ředitelé škol.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

O nařízení informují školy většinou na svých stránkách a řada pedagogů na to školáky připravovala již ve středu s tím, že mají rodiče sledovat zprávy. V Olomouckém kraji ministerstvo zdravotnictví nyní eviduje od počátku pandemie 1488 případů nákazy covid-19, o 24 více než předchozí den.

Děti si dnes ráno roušky nasazovaly při vstupu do škol, ve třídách je odkládaly. "Ve středu jsme měli třídní schůzky, takže zákonní zástupci byli informováni. Dnes byli žáci připraveni a přicházeli s rouškami. V mimořádných případech dáváme roušku z vlastních zásob pro zaměstnance," řekla ČTK ředitelka Základní školy Zeyerova v Olomouci Vladimíra Švecová.

Podobná situace panovala na Základní škole Jana Amose Komenského v Přerově. "Dnes jsme provedli kontrolu u vstupu do školy. Všechny děti byly připraveny s rouškou a již tradičně probíhala dezinfekce rukou. O opatřeních jsme rovněž informovali prostřednictvím školního rozhlasu. Aktuálně jsme omezili stěhování do odborných učeben," řekla ČTK zástupkyně ředitelky Barbora Složilová.

Bez větších problémů se ukázalo opatření v praxi také na přerovské Základní škole Svisle. "Až na několik jedinců všichni žáci přišli do školy vybaveni rouškou. Ráno u vchodu byl posílen dohled pracovníky školy, kteří měli připomenout žákům novou povinnost nosit roušku ve společných prostorách. Žáci přijali opatření zodpovědně a nebylo potřeba jim nic připomínat; do budovy školy již vcházeli v rouškách," řekl ČTK ředitel školy Miroslav Fryštacký.

I na šumperské Základní škole Dr.E.Beneše byla většina dětí připravena, i když vládní opatření vyšlo až odpoledne. "Škola reagovala na danou situaci již od 1. září, kdy všichni návštěvníci školy mají povinnost mít ochranu dýchacích cest a především je jim doporučeno zbytečně nevstupovat do budovy školy. Roušky pro žáky, kteří zapomněli, máme ze zásob z loňského školního roku. Nové roušky budeme řešit neprodleně se zřizovatelem," řekl ČTK ředitel školy Milan Tichý.

Na Univerzitě Palackého ještě akademický rok nezačal, v budovách se dnes již pracovníci školy či návštěvy pohybovali rovněž s ochranou dýchacích cest. Univerzita na stránkách apeluje na odpovědnost a používání dezinfekce či větrání kanceláří. Nad doporučení vedení univerzity mohu vlastní opatření vydávat i fakulty. Vedení právnické fakulty už o víkendu rozhodlo, že výuka v zimním semestru bude bezkontaktní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rodiče v Praze kvůli covidu nechtějí pouštět děti do školy. Magistrát se…

21.09.2020 22:06 Aktualizováno Část rodičů dětí ve školním věku v Praze přestává kvůli obavám z koronaviru posílat svoje děti do…

Plaga se dohodl se Schillerovou: Platy učitelů vzrostou o devět procent,…

21.09.2020 16:56 Aktualizováno Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent. Rozpočet na ně by se tak měl zvýšit…

Masarykova univerzita se od pondělí uzavře veřejnosti, semafor přepne ze…

20.09.2020 14:21 Krizový štáb brněnské Masarykovy univerzity kvůli zhoršené epidemiologické situaci v Česku rozhodl,…

Akademie věd chystá nový vzdělávací web pro seniory, zaměří se na dějiny…

19.09.2020 14:24 Nový vzdělávací webový portál pro seniory začnou na konci roku připravovat vědci Masarykova ústavu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama