Většina škol ukončí školní rok dříve. Řeší se způsob, jak předávat vysvědčení

Řada základních škol ale i gymnázií v Olomouckém kraji letos ukončí školní rok dřív než v úterý 30. června. Ředitelé letos častěji využijí ředitelského volna a vysvědčení se chystají školákům či studentům rozdat už poslední červnový pátek, vyplývá z ankety ČTK. Důvodem jsou plánované stavební práce, roli hraje i letošní specifický způsob výuky kvůli koronaviru. Jak předají vysvědčení, ředitelé škol ještě řeší, vyčkávají na aktuální opatření. Často se odehraje venku.

Přidejte svůj názor

Školní vysvědčení
doporučujeme

O dva dny se například zkrátí školní rok na Základní škole Zeyerova v Olomouci, důvodem je podle ředitelky školy Vladimíry Švecové rekonstrukce elektroinstalace. "Vysvědčení bude předáno žákům v pátek 26. června v případě příznivého počasí na školním hřišti. Vstup do prostoru hřiště bude přes hlavní vchod do budovy a bude fázován po ročnících tak, aby se jednotlivé skupiny žáků nepotkaly. Žáci pak budou odcházet ze hřiště jinudy přes bránu. Pokud se některý žák nedostaví, budeme to řešit individuálně," uvedla ředitelka.

Kvůli plánovaným opravám školní rok skončí dříve i na Základní škole Trávník v Přerově. "Vysvědčení budeme předávat 26. června po skupinách, jen deváťáci si předají vysvědčení společně v prostorách zahrady, aby dodrželi hygienická opatření," řekla ČTK ředitelka školy Kamila Burianová.

Poslední pátek v červnu budou předávat vysvědčení i na Základní škole Holečkova v Olomouci. "Vysvědčení předáme klasicky osobně v pátek 26. června. Pokud budeme muset dodržet skupiny maximálně 15 žáků, rozdělíme třídy na poloviny," uvedl ředitel Martin Vosyka.

Na Základní škole Velká Dlážka v Přerově budou mít školáci prázdniny ještě delší, ředitel tam vyhlásil volno již od 24. června. Školu čeká od července rozsáhlá oprava podlah za 1,9 milionu korun. "Vysvědčení bude v úterý 23. června, ale způsob předávání zatím nemáme stanovený. Pořád jsme v očekávání, zda něco vydá ministerstvo školství," sdělil ředitel školy Martin Černý.

I mnohá gymnázia využijí ředitelská volna. V pátek se bude rozdávat vysvědčení na přerovském Gymnáziu Jakuba Škody, podle ředitele Jana Rašky postupně po skupinách dopoledne. Stejné to bude i na olomouckém Gymnáziu Hejčín. "Bude zpracován harmonogram předávání tak, aby byla dodržena aktuální hygienická pravidla a jednotlivé třídy budou přicházet do školy podle oborů vzdělání," uvedl ředitel školy Karel Goš.

Naopak na prostějovském Gymnáziu J. Wolkera ředitelské volno nevyužijí, stejně jako na olomouckém Slovanském gymnáziu. "Předání vysvědčení naplánujeme podle epidemiologické situace," řekl ČTK ředitel gymnázia Radim Slouka. Školní rok nezkrátí ani olomoucká ZŠ Mozartova. "Škola byla už tak dlouho uzavřená, bylo by to nedůstojné," řekl ředitel Zbyněk Kundrum. Ohledně předání vysvědčení zatím vyčkává, zda se limity uvolní.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Současný nárůst platů ve školství podle odborů nestačí

02.07.2020 18:05 Nárůst platů učitelů v prvním čtvrtletí letošního byl podle zástupců školských odborů a spolku…

Chůvy u dvouletých dětí v MŠ nebudou povinné, Plaga podepsal vyhlášku

02.07.2020 16:46 Školky nebudou mít od září povinnost zajistit pro třídy s dvouletými dětmi chůvy, jak dosud…

Francouzská ambasáda v ČR letos ocenila 25 vědců a badatelů

02.07.2020 15:32 Aktualizováno Autory výzkumů zaměřených na analýzu řeči, působení protinádorových léčiv, ale i pracovní migraci…

Kolik berou učitelé? Ministerstvo zveřejnilo údaje za první čtvrtletí roku…

02.07.2020 14:48 Průměrný výdělek učitelů v prvním čtvrtletí letošního roku činil 38.951 korun hrubého měsíčně. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy