Žáci prvního stupně mohou od 25. května do školy, rodiče je musí přihlásit dnes

Žáci prvního stupně základních škol budou moci od 25. května navštěvovat školu ve skupinách do 15 dětí. Schválila to na dnešním zasedání vláda, informovala ČTK mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Ministr Robert Plaga (ANO) dříve uvedl, že by měla až do konce školního roku zůstat dominantní výuka na dálku, docházka tedy bude dobrovolná. Rodiče mohou své děti do skupin nahlásit do dnešní půlnoci.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Robert Plaga
doporučujeme

Ministerstvo školství ve spolupráci s epidemiology pro školy vypracovalo manuály, co budou muset zajistit, aby se snížilo riziko šíření covidu-19. Vedení škol tak bude muset děti rozdělit do skupin po nejvýše 15 žácích a zajistit, aby se různé skupiny dětí nepotkávaly.

Vláda nařídila uzavřít školy kvůli koronavirové nákaze 11. března. Postupně se otevírají. Od června by se podle plánu kabinetu měly školy otevřít v omezené míře i starším žákům. Nyní do nich mohou chodit jen deváťáci.

Speciální školy pro děti s různými druhy postižení by se podle vyjádření Plagy z minulého týdne mohly v omezeném režimu otevřít 25. května, nebo postupně 25. května a 1. června. Ministr chce prosazovat spíše postupné otevírání škol pro různé druhy postižení, jednat by o tom měl tento týden s epidemiologem Rastislavem Maďarem.

Podle dnešní ankety ČTK se fungování školních skupin na prvním stupni asi v jednotlivých základních školách v Praze bude hodně lišit. Zatímco někde se přihlásila do škol zhruba čtvrtina dětí, jinde kolem 85 procent. V některých školách zůstanou třídní učitelé doma a budou se dále věnovat výuce na dálku, jinde se vrátí do škol a budou se soustředit více na výuku ve škole.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pondělí se otevře první stupeň ZŠ. Jak bude vypadat výuka?

23.05.2020 07:48 V pondělí se po dvouapůlměsíční pauze kvůli šíření koronaviru za přísných hygienických podmínek…

Speciální školy pro autisty se možná otevřou od 1. června

22.05.2020 16:51 Vláda by v pondělí měla rozhodnout o možnosti znovuotevření speciálních škol pro mentálně a tělesně…

Babiš navrhne, aby stát dával 2500 Kč na žáka pro školy v přírodě

22.05.2020 16:03 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne, aby vláda schválila příspěvek asi 2500 korun na žáka pro pobyty…

Zotavovací akce pro děti jsou povoleny od 27. června, školy v přírodě…

21.05.2020 15:00 Aktualizováno Školy v přírodě a jiné vícedenní výlety, které pro děti pořádají školy, se kvůli opatřením proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy