Žáci si mohou s policií procvičit dopravní výchovu přes internet

Školáci si počínaje dneškem mohou s jihomoravskou policií přes internet procvičit své znalosti z několika oblastí, například z dopravní výchovy. Kvízy jsou určeny pro mladší i starší žáky, uvedla v tiskové zprávě Zdeňka Procházková z oddělení tisku a prevence jihomoravské policie.

Přidejte svůj názor

Přechod pro chodce
doporučujeme

Policisté v rámci své preventivní činnosti chodili žáky vzdělávat do škol, nyní jsou školy kvůli koronavirovým opatřením uzavřené. "V současné době nemohou policisté za dětmi do škol, tak si alespoň připravili jednoduché zaměstnání na dálku hned z několika základních oblastí," uvedla Procházková.

Policie pro žáky nachystala elektronické testy ze čtyř oblastí, jde o dopravní výchovu, kyberšikanu, návykové látky a trestní odpovědnost. Začíná se dnes, poté každé pondělí zveřejní další témata. Připravena bude část pro mladší, tedy první stupeň, a část pro starší žáky z druhého stupně základních škol.

"A protože témata návykové látky a trestní odpovědnost jsou určeny pro starší, bude dopravní výchova a kyberšikana u mladších rozšířena na dva týdny," doplnila Procházková.

Součástí procvičování budou i správné odpovědi a souhrnný text. Tyto dvě části ale nebudou k dispozici současně s otázkami, ale vždy s týdenním odstupem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do skupin na ZŠ se mohou přidat další děti, žáci mohou mimo školu

27.05.2020 20:25 Do skupin dětí, které se v pondělí vrátily na první stupeň základních škol, se můžou připojit další…

MŠMT stále počítá se slíbeným růstem platů učitelů v příštím roce

27.05.2020 17:03 Ministerstvo školství stále počítá s růstem platů učitelů v příštím roce o devět procent, jak se na…

Řízný dopis: Plaga zničil důvěru rodičů ve školu, píše zástupce…

26.05.2020 15:20 Aktualizováno Způsob postupného znovuotevírání škol zavřených kvůli koronaviru staví podle vedoucího středních…

V červnu se omezeně otevřou i střední a speciální školy

25.05.2020 20:20 Aktualizováno Do speciálních škol se budou moct vrátit děti se zdravotním postižením od 1. června. Schválila to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy