Radikální konzervativec u Jílkové vyprovokoval sepsání dopisu

Praha - Pozvání předsedy Akce DOST do pořadu Máte slovo vyburcovalo jednoho z diváků k sepsání otevřeného dopisu. Vadí mu, že občany ve vysílání zastupoval člověk "známý z proklamování extrémních názorů".

Michaela Jílková v pořadu Máte slovo
doporučujeme

V pořadu Máte slovo se minulý týden řešila problematika adopcí dětí homosexuálními páry. Za občany se do studia dostal předseda radikálně konzervativní Akce DOST, který má blízko k exprezidentu Václavu Havlovi.

To rozhořčilo Tomáše Adamce, který kvůli tomu sepsal otevřený dopis adresovaný tvůrcům pořadu. "Tímto dopisem bych rád vyzval tvůrce pořadu k podání vysvětlení, proč jako jednoho z diskutujících (tím hůře, že byl postaven do pozice „jednoho z nás občanů") zvolili pana Michala Semína, který je známý z proklamování extrémních názorů na fungování společnosti, lidskou rovnoprávnost a tolerancí," píše.

Zároveň připomíná, že v díle z 6. 6. 2013 s podobnou tématikou ohledně osvojování dětí homosexuály, vystupoval v pořadu Petr Hájek, který zastává podobné názory jako Semín.

"Shledávám za pochybení ze strany tvůrců pořadu, že neposkytli prostor diskutujícím z jiné názorové sféry a s novými argumenty a tímto jednáním zabránili vývoji diskuze.

Nevěřím, že pro kvalitu veřejné debaty, která by měla vést ke konstruktivnímu řešení stále více ožehavé otázky adopcí dětí přes homosexuální páry, je přínosné dávat prostor osobám hlásícím se ke krajním názorům, které reprezentují pouze několik málo procent veřejného mínění," pokračuje Adamec, který se označuje za optimistického občana.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: V Praze se po třech letech otevřela nová trojská lávka

26.10.2020 06:28 V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci…

Zatopené sklepy a zahrady, neprůjezdné silnice. Na Krnovsku se potýkají s…

14.10.2020 14:46 Lidé z Krnova a jeho bezprostřední okolí zažili bezesnou noc kvůli nepříznivému počasí. Také dnes…

BRNO 360: Premiéra pořadu o nejkrásnějším městě

29.09.2020 11:59 Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o…

Ve městech chybí prostory pro karanténu lidí bez domova

26.09.2020 15:45 Ve městech chybí vyčleněné prostory, kde by mohli karanténu strávit lidé bez přístřeší. Upozornila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama