Zemana podpořil bývalý premiér. Kdo si podle něj zaslouží kritiku?

Praha - Bývalý premiér Jiří Paroubek si myslí, že by kritika neměla padat pouze na hlavu prezidenta Miloše Zemana. Považuje to za měření dvojím metrem a za příklad politiků, kteří by si zasloužili obdobnou kritiku, dává Karla Schwarzenberga a Andreje Babiše. Napsal o tom na svých webových stránkách.

Jiří Paroubek /LEV21/, předseda strany

"Nedokážu si představit například německého prezidenta Gaucka, že by v rozhovoru s médii použil stejné vulgární výrazy, které jsme mohli slyšet od českého prezidenta Zemana," píše Paroubek.

Jde ale podle něj jen o pokračování vulgárnosti jiných českých politiků - jmenuje například předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. "U něj ovšem sprosťáctví média interpretovala jako důkaz jeho mimořádných intelektuálních kvalit a aristokratického původu," dodává.

"Pozadí sem, pozadí tam, exkrement sem, exkrement tam – nikomu to nevadilo. Tak proč by to mělo nyní vadit v případě M. Zemana?" ptá se Paroubek.

Zmiňuje i ministra financí Andreje Babiše, jehož některé příměry jsou prý za hranicemi vulgárnosti. "Zde to chápu, jde o existenci lidí zaměstnaných v Babišově tisku. Jen těžko by svého chlebodárce mohli kritizovat, pokud nechtějí přijít o místo," vysvětluje.

Schwarzenberg nás izoloval

Kritika za prezidentovo použití soukromého letadla na cestě z Číny je podle Paroubka oprávněná a média na ni reagovala správně.

"Ovšem nechávají, na rozdíl od zahraničních médií, zcela bez povšimnutí střet zájmů, ve kterém stojí Andrej Babiš jako místopředseda vlády a ministr financí a zároveň jako majitel druhé největší české podnikatelské skupiny a majitel největšího mediálního domu v ČR," dodává Paroubek.

Česká republika má nyní podle bývalého premiéra šanci dostat se ze stavu stagnace. "Výkony některých ministrů současné vlády jsou velmi slušné a vláda jako celek je lepší o třídu než vláda Rusnokova, Nečasova či Topolánkova," myslí si.

Babišův konflikt zájmů je ale prý nepochybný. "Snaha zakrývat jej české veřejnosti pomocí kampaně proti Miloši Zemanovi je směšná," říká Paroubek.

Zeman si za své vulgarismy podle Paroubka zaslouží kritiku, stejně tak bychom ale prý měli odsuzovat podobné chování u ostatních. "Pokud kritizujeme jeho neobratnost při návštěvě Číny, neměli bychom zapomínat ani na kritiku bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, jehož zásluhou se ČR ocitla v mezinárodní izolaci, a dokonce v opovržení zejména z řad zemí rozvojového světa," vysvětluje.

Stejně tak pokud česká společnost kritizuje prezidenta za střet zájmů, neměla by podle Paroubka zapomínat na "českého krále" střetu zájmů Andreje Babiše. "Neměříme dvojím metrem," uzavírá Paroubek.

Převaděč v dodávce plné migrantů ujížděl před policií a havaroval. 21…

01.10.2022 10:42 Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie, dnes ráno havaroval na kraji Břeclavi…

Putin připojuje k Rusku 15 procent Ukrajiny. Hájí se zmanipulovanými…

30.09.2022 22:03 Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Senátní volby ovládla vládní ODS, získala celkem osm mandátů

01.10.2022 19:18 Vítězem letošních senátních voleb se stala ODS, získala osm mandátů z 27. Šest křesel vybojovala…

Ukrajinci vstoupili do Lymanu, Rusové se stáhli

01.10.2022 18:04 Ukrajinští vojáci vstoupili do strategicky důležitého města Lyman v Doněcké oblasti na východě…

Dopady změny klimatu podle experta zvyšují pravděpodobnost migrace do měst

20.09.2022 14:19 Dopady změny klimatu podle Roberta Stojanova z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity…

Prezident Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí

17.09.2022 21:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru na počest 85. výročí…

Z Charlese je Karel. Jazykový ústav vysvětlil počeštění králova jména

09.09.2022 15:27 Aktualizováno Jméno nového britského krále se zřejmě v češtině bude vyskytovat ve dvou formách, a to jako Karel…

Související:

Právě se děje

reklama