Zemana podpořil bývalý premiér. Kdo si podle něj zaslouží kritiku?

Praha - Bývalý premiér Jiří Paroubek si myslí, že by kritika neměla padat pouze na hlavu prezidenta Miloše Zemana. Považuje to za měření dvojím metrem a za příklad politiků, kteří by si zasloužili obdobnou kritiku, dává Karla Schwarzenberga a Andreje Babiše. Napsal o tom na svých webových stránkách.

Jiří Paroubek /LEV21/, předseda strany
doporučujeme

"Nedokážu si představit například německého prezidenta Gaucka, že by v rozhovoru s médii použil stejné vulgární výrazy, které jsme mohli slyšet od českého prezidenta Zemana," píše Paroubek.

Jde ale podle něj jen o pokračování vulgárnosti jiných českých politiků - jmenuje například předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. "U něj ovšem sprosťáctví média interpretovala jako důkaz jeho mimořádných intelektuálních kvalit a aristokratického původu," dodává.

"Pozadí sem, pozadí tam, exkrement sem, exkrement tam – nikomu to nevadilo. Tak proč by to mělo nyní vadit v případě M. Zemana?" ptá se Paroubek.

Zmiňuje i ministra financí Andreje Babiše, jehož některé příměry jsou prý za hranicemi vulgárnosti. "Zde to chápu, jde o existenci lidí zaměstnaných v Babišově tisku. Jen těžko by svého chlebodárce mohli kritizovat, pokud nechtějí přijít o místo," vysvětluje.

Schwarzenberg nás izoloval

Kritika za prezidentovo použití soukromého letadla na cestě z Číny je podle Paroubka oprávněná a média na ni reagovala správně.

"Ovšem nechávají, na rozdíl od zahraničních médií, zcela bez povšimnutí střet zájmů, ve kterém stojí Andrej Babiš jako místopředseda vlády a ministr financí a zároveň jako majitel druhé největší české podnikatelské skupiny a majitel největšího mediálního domu v ČR," dodává Paroubek.

Česká republika má nyní podle bývalého premiéra šanci dostat se ze stavu stagnace. "Výkony některých ministrů současné vlády jsou velmi slušné a vláda jako celek je lepší o třídu než vláda Rusnokova, Nečasova či Topolánkova," myslí si.

Babišův konflikt zájmů je ale prý nepochybný. "Snaha zakrývat jej české veřejnosti pomocí kampaně proti Miloši Zemanovi je směšná," říká Paroubek.

Zeman si za své vulgarismy podle Paroubka zaslouží kritiku, stejně tak bychom ale prý měli odsuzovat podobné chování u ostatních. "Pokud kritizujeme jeho neobratnost při návštěvě Číny, neměli bychom zapomínat ani na kritiku bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, jehož zásluhou se ČR ocitla v mezinárodní izolaci, a dokonce v opovržení zejména z řad zemí rozvojového světa," vysvětluje.

Stejně tak pokud česká společnost kritizuje prezidenta za střet zájmů, neměla by podle Paroubka zapomínat na "českého krále" střetu zájmů Andreje Babiše. "Neměříme dvojím metrem," uzavírá Paroubek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maximum meteorického roje Geminidy v noci z neděle na pondělí

12.12.2020 09:32 Tou nejbližší je maximum meteorického roje Geminidy v noci z 13. na 14. prosince, a to za ideálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama