Babiš nakoupil panenky za milion. Co s nimi udělá?

Praha - Ministr financí Andrej Babiš si nakoupil panenky, které vlastnoručně vyrobily celebrity, za necelý jeden milion korun. Výtěžek z dražby poputuje na nadační fond Unicef.

Ing. Andrej Babiš, původem slovenský podnikatel s českým občanstvím, druhý nejbohatší český občan, majitel a v současnosti i ředitel agrochemického holdingu Agrofert. Dle finančního časopisu Forbes jeho jmění v březnu 2012 činilo $1,4 miliardy, čímž je 913. nejbohatším člověkem světa. Časopis Týden odhadl jeho jmění na 25 miliard korun.
doporučujeme

"Vybírali jsme podle autorů a samozřejmě i podle toho, jak se nám panenky líbily. Takže vodníka Pepijáju, jehož autorem je herec Josef Dvořák, jsme vydražili za 350 tisíc, Libuši III. od spisovatelky Báry Nesvadbové za 101 tisíc. Tvůrce panenky Aleksandry Fjodorovny Hesenské, Petra Kaloudu, jsme neznali vůbec, ale dostalo nás tohle jeho dílo," přiznala agentuře herminapress Monika Babišová. 

Podle Babiše je ale nikam dávat nebude, ani do sněmovny, parlamentu nebo na jednání vlády. Vydražil si je pro rodinu a podotýká, že se s nimi nehodlá předvádět. "Budou ale ozdobou na chalupě, na našem Čapím hnízdě, kde si je může, kdo bude mít zájem, prohlédnout," tvrdí Babiš.

Dražila se i panenka vyrobená Ivanou Gottovou společně s dcerami Charlottou a Ellou. Tu si sice Babiš nekoupil, 130 tisíc korun za ni ale dal neznámý zájemce. Celkový výtěžek z aukce byl uctyhodný, vybralo se 2 953 000 korun.

Témata: Andrej Babiš
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama