Babišův Agrofert pod palbou: Anofert, latríny, pohřební služby...

Praha - Agrofert ministra financí Andreje Babiše je český zemědělský, potravinářský a chemický holding, který ovládá stovky společností. Apple zesnulého Steva Jobse je americká firma specializující se na hardware a software. Podle amerického novináře Erika Besta mají ale obě firmy něco společné.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Apple dosáhl tržní kapitalizace 700 miliard dolarů a podle analytika a novináře se mu daří lépe než kdy jindy. Zároveň mu ale prý začínají docházet nápady a jeho zákazníci jsou stále frustrovanější.

"Apple vydává nový software se zásadními mouchami, jako jsou například nefunkční aplikace nebo mizející playlisty. Firmu to zřejmě nijak zvlášť netrápí, jelikož její zákazníci jsou uzavřeni v applovském ekosystému a nemají, kam jinam by šli," tvrdí Best.

I "Anofertu" se podle něj daří lépe než kdy dříve. Hnutí ANO totiž zažívá takový úspěch, že po příštích volbách si lze podle Besta vcelku snadno představit jednobarevnou vládu.

Babišova společnost Agrofert tak prý proniká do "všech aspektů lidského života, od chlebníku po latrínu." Analytik při této myšlence na svém webu The Fleet Sheet připomíná vtípek Jana Kasla: "Jediné, co Babišovi ještě chybí k uzavření kruhu, jsou pohřební služby."

Jenže Babišovi, podobně jako Applu, docházejí podle Besta nápady. "Stále funguje se starým operačním systémem. Jestliže se ho voliči drží, je to převážně z toho důvodu, že nemají, kam jinam by šli," domnívá se analytik.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje