Vulgarismy politiků? TV Prima má zajímavý nápad

Praha - Vulgarismy pronesené prezidentem Milošem Zemanem během hovorů z Lán otevřely debatu na téma vulgárního vyjadřování politiků. Podle televize Prima by se měly změnit pravidla v zacházení s vulgarismy.

Miloš Zeman, prezident ČR

Podle návrhu televize by vysílatel neměl posuzovat prohlášení jedlotlivých politiků. "Co se týče výjimky pro zpravodajství a publicistiku – jedná se o žánry, ve kterých se objevují politická prohlášení (sama o sobě chráněná svobodou projevu zakotvenou v Listině), která by měli posuzovat voliči, nikoli vysílatelé," řekla Novinkám mluvčí TV Prima Marie Fianová.

Dodala, že současná legislativní úprava často omezuje nebo dokonce zamezuje vysílat některá nakoupená audiovizuální díla před 22. hodinou. Njčastěji jsou to podle ní filmy, které z hlediska použitého jazyka neodpovídají zákonnému zákazu, ale přitom v tomto čase ničím mravní vývoj neohrožují.

"Z pozice vysílatele bychom proto uvítali posunutí časové hranice tak, abychom mohli tyto pořady umisťovat do vhodných večerních slotů," dodala.V současné době stížnosti na vulgarity řeší na stůl Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která následně vyměřuje televizím pokuty.

Kun*a, hov*o, zku*vila. Tato slova v živém vysílání Radiožurnálu v rámci Hovorů z Lán pronesl prezident Miloš Zeman. "Vláda podle mého názoru dosud ve svém konání učinila jednu základní chybu, když podlehla panu Kalouskovi a zku*vila služební zákon," rozjel se prezident. Rádio podle Rady porušilo zákon i kodex rozhlasu, uznal ale, že situace byla výjimečná.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje