Další spamy vyhrožují lidem exekucí. Nic neplaťte, varuje důrazně exekutorská komora

Praha - Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými e-maily. Spamové zprávy vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů. Příjemci falešného oznámení by v žádném případě neměli zasílat finanční prostředky na požadovaný účet, jenž byl již v minulosti pravděpodobně zneužit k páchání trestné činnosti.

371

Spamové výzvy odeslané z irelevantní adresy [email protected] jsou smyšlené a obsahují mnoho chyb. Mimo jiné uvádějí chybné lhůty k dobrovolnému plnění, špatná IČ či vadná označení exekučních titulů. Podepsány jsou Alešem Paulou. Osoba tohoto jména však není evidována jako zaměstnanec žádného exekutorského úřadu. Ilustrační náhled podvodného e-mailu naleznete níže.

Podle dosavadních zjištění nejde o masový útok na uživatele internetu, ale spíše o izolované pokusy. Neznámý pachatel dokonce v e-mailu oslovuje poškozené jejich příjmením, které však není z textu e-mailové adresy patrné. Hrozbou je skutečnost, že podvodné výzvy obsahují reálně existující bankovní účet č. 262958956/0300, který byl předmětem pokusu o páchání trestné činnosti už v minulosti. Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby na tento účet neposílala na základě falešné výzvy žádné finanční prostředky, aby neotevírala přiložené soubory a aby se v případě škody obrátila s trestním oznámením na policii.

Exekutorská komora ČR v této věci dosud obdržela jednotky podnětů. Přesto již podala trestní oznámení k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4. Pachateli hrozí za souběh několika trestných činů, mimo jiné za poškození cizích práv ve stádiu pokusu, podvodu ve stádiu pokusu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací ve stádiu pokusu, neoprávněného podnikání, přisvojení pravomoci úřadu a nebezpečného vyhrožování, až 10 let ve vězení.

Témata: Exekuce

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje