Kauza Nagyová a nové informace. Promluvil bývalý šéf Vojenského zpravodajství

Praha - Cílem v kauze točící se kolem expremiéra Petra Nečase a jeho ženy Jany Nagyové měl být sám Nečas. Tvrdí to jeden z obviněných, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník.

Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Jedná z částí takzvané kauzy Nagyová se točí kolem údajného sledování bývalé ženy premiéra Petra Nečase Radky. Bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník ale nedávno Právu sdělil, že tajná služba tehdejší manželku premiéra Radku nesledovala. Dodal, že se jednalo o ochranu proti sledování.

Nyní popřel, že by Radku Nečasovou sledoval na popud současné Nečasovy ženy Jany. "Paní Nagyová si u mě žádné sledování nezadala, protože ani nemohla. Nemůžete dělat něco, na co nemáte žádný zákonný nárok. Všechno, co probíhá médii, jsou nesmysly. A my to na řádném soudu dokážeme. Víc bych o tom nechtěl mluvit," řekl v rozhovoru pro Reflex.

Dodal, že cílem vyšetřovatelů neměl být on, ale sám Nečase. "Cíl nebyl Páleník, ale jen a pouze Nečas. Oni však dlouho nic neměli, tápali a chytali se čehokoli. Mám z celé akce dojem, že jej prostě chtěli odstřelit. Mezitím přibírali různá povolení na odposlechy a vyšetřování dalších a dalších lidí a my jsme jen vedlejší produkt jejich posedlé snahy nějak Nečase dostat," tvrdí exšéf.

Páleník strávil díky kauze 37 dní ve vazbě. Od začátku ale trvá na svém a tvrdí, že on ani žádný příslušník Vojenského zpravodajství se nedopustili žádného porušení zákona. Na vazbu ale nevzpomíná v dobrém.

"Rozhodně bych to nikomu nedoporučil jako dovolenou. To tedy ne. Navíc jsem byl ve vazbě kvůli ovlivňování svědků, což byl v mém případě jen jeden jediný, a to zástupcům trvalo 37 dní, než ho předvolali? Je evidentní, že to uměle natahovali, a snad historie jednou vyhodnotí, jak státní zástupci v čele s Ištvanem vlastně pracují," řekl magazínu.

Jeho život nyní nabrál "nenormální" spád. Podle svých slov byl Páleník zvyklý celý život na velké pracovní tempo, které mu nyní chybí. "Zdeptaný nejsem, jen nemám řádnou práci a je mi líto, že si tady můžou policie a státní zastupitelství dělat, co chtějí, a že elity země na to nejsou schopny reagovat," dodal.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje