Kavárny a koncerty na hřbitovech? Možná už brzy

Praha - Vzniknou na pražských hřbitovech kavárny a budou se tam pořádat koncerty? Podle sdružení Ke kořenům by to bylo vhodné.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pražské hřbitovy jsou podle mnohých ponuré a potřebovali by změnit. Nyní v rámci Institutu plánování a rozvoje vzniká příručka, která by k tomu měla dopomoci. Vizí je několik, například ze hřbitovů udělat parky.

Jakýmsi extrémnějším případem je návrh občanského sdružení Ke kořenům. To se inspirovalo německým Kreuzbergem. Tam na hřbitově vznikla kavárna, kam dochází místní i turisté a v areálu hřbitova probíhají koncerty a další kulturní akce.

"Lidé si tam zvykli trávit daleko více času, na hřbitov běžně vyrazí na koncert nebo třeba na jógu," uvedla Blanka Dobešová ze sdružení Ke kořenům.

Na veřejné prezentaci těchto záměrů, která se před týdnem odehrála pod názvem Olšanské hřbitovy – prostor veřejný., se ale nápad nesetkal s úplně vřelým přijetím. Pro mnohé je totiž hřbitov pietním místem a například rušnou kavárnu si na nich nedokážou představit.

Témata: Hřbitov | Praha
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama