Kvóty na uprchlíky? Nejsou v současné době tématem

Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) reagoval na diskusi o možném přijetí uprchlíků. Podle europoslance takové požadavky nikde nezaznamenal a v Evropské unii převládá názor, že samotné rozdělování uprchlíků je krajní řešení, které nic nevyřeší. Kvóty a přesunování uprchlíků je navíc velmi nákladné a v konečném důsledku může celou situaci zhoršit.

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/
doporučujeme

„Hlavní diskuse v Evropské unii na téma imigrace je především o azylové procesu, nikoliv o kvótách. Nejde jen někoho přijmout, ale je důležité pro něj mít práci a umět ho případně integrovat do české společnosti," vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský, který je v Evropském parlamentu členem výboru LIBE (Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci).

Podle Zdechovského naše současná azylová politika je nastavená velmi dobře a vždy se snaží reagovat na aktuální světové dění.

„Není pravda, že bychom nechtěli někoho přijmout. Jen to musí mít logiku a v tom máme stejný názor s Německem, Slovenskem nebo Polskem. Některé jižní státy říkají, že přesunou uprchlíky z jihu na sever, ale často neřeknou, jak a z čeho to budou financovat. Následně je nutné vyřešit, kdo a kam případně vrátí uprchlíka, který neprojde z nějakého důvodu azylovou procesem," upozorňuje europoslanec Zdechovský, který se tématu imigrace intenzivně v Evropském parlamentu věnuje.

Azylová politika České republiky je v souladu s EU

Podle europoslance jde především o to, aby státy EU sjednotily svoji strategii azylové politiky. Na území EU nesmí být pouštěni lidé například s kriminální minulostí, nebo ti, kterým byla v minulosti žádost o azyl opakovaně zamítnuta.

„Je třeba docílit toho, aby všechny státy EU dodržovaly stanovená pravidla a nechtěly jen stále další peníze. V tom má ČR jasný postoj společně například s Německem, kam míří obrovské množství žadatelů o azyl," dodává Zdechovský.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama