Babišova muže zmlátili útočníci. Politik strávil týden v nemocnici

Litvínov - Policisté zadrželi dva muže, kteří po slovní potyčce napadli na konci října litvínovského radního za hnutí ANO Jiřího Fedorišku a jeho dva příbuzné. Politik strávil týden v nemocnici.

Hnutí ANO v Brně

Podle policejní mluvčí vyšetřovatel obvinil z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, ublížení na zdraví a výtržnictví 46letého muže, který měl podle severu idnes.cz obětem vyhrožovat smrtí. Z výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování pak byl obviněn 58letý muž.

Incident se odehrál 24. října kolem půlnoci v kulturním zařízení Citadela v Litvínově. Šlo o slovní potyčku, která vyústila ve fyzické napadení. Policisty nebyla zjištěna souvislost s politikou.

Podle litvínovské organizace hnutí ANO rvačku odstartovali obvinění, kteří radního a jeho příbuzné uráželi slovně a nakonec zaútočili fyzicky za pomoci úderů pěstí a kopanců. Všichni napadení skončili v pracovní neschopnosti, dva z nich i v nemocnici.

Nejvíc to odnesl radní Fedoriška, který strávil podle serveru s otřesem mozku a dalšími pohmožděninami v nemocnici skoro týden. Pracovní neschopnost mu skončila až 6. listopadu.

Témata: Hnutí ANO | napadení

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje