Bulvár sledoval kancléře Mynáře. Tohle nečekal

Praha - Miloši Zemanovi se podle deníku Blesk rozkládá morálka na Hradě. Redaktoři sledovali jeho kancléře Vratislava Mynáře a zjistili, že mu vzdávají poctu příslušníci Hradní stráže. Na to ale Mynář nemá nárok.

Vratislav Mynář

Ve čtvrtek kolem půl deváté ráno zakřičela hradní stráž u východní brány Pražského hradu předpisové "K poctě zbraň!" Podle deníku tudy kráčel do práce Zemanův kancléř Mynář. Zvláštní je na tom fakt, že jemu tahle pocta nenáleží.

Přislušníci prestižní hradní stráže vzdávají hold prezidentu republiky, důležitým zahraničním návštěvám nebo vysoký armádním důstojníkům. "Úředníkům Pražského hradu se pocta nevzdává, neboť nejsou součástí ani jedné z uvedených kategorií," informoval deník velitel Hradní stráže, plukovník Radim Studený. Bulvár proto pátral, proč k tomu došlo.

Podle deníku si toto chování od Hradní stráže Mynář vynutil, aby posílil pocit vlastní důležitosti, ten to ale rezolutně popírá. "Nejsem si vědom toho, že by mi vzdávali poctu... že já bych něco takového nařizoval," řekl deníku.

Následně dodal, že mohl branou procházet s někým dalším, komu pocty náleží. Jak ale bulvár upozorňuje, Mynář tou dobou šel do Hradu skutečně sám.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje