V Moravskoslezském kraji je vyhlášena smogová situace

strava - Smog sužuje lidi v Moravskoslezském kraji, na některých místech regionu byly v poledne maximální hodnoty pro prach překročeny o 193 mikrogramů.

Smog

Smogová situace už platí v celém kraji. Nejprve byla vyhlášena pro Ostravu, Karvinou a Frýdek-Místek, v noci na pátek ji meteorologové rozšířili o Novojičínsko, Bruntálsko a Opavsko. V pátek odpoledne pak i na Třinecko. ČTK to řekl pracovník ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Smogovou situaci meteorologové vyhlásili kvůli prachu už ve čtvrtek odpoledne i pro Olomoucký a Zlínský kraj. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu na některých stanicích totiž překročily dva dny po sobě prahovou hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový.

Malé děti, starší lidé a nemocní s chronickými dýchacími potížemi či srdečným onemocněním by se proto měli při pobytu venku vyvarovat zvýšené fyzické zátěže. Řidiče meteorologové žádají, aby pokud možno nevyjížděli.

Dnes odpoledne se čtyřiadvacetihodinové koncentrace v Moravskoslezském kraji pohybovaly v rozmezí od 122 mikrogramů po 243 mikrogramů prachu na metr krychlový. Limit je přitom 50 mikrogramů. Nejhorší situace byla na Třinecku. Nejnižší hodnotu naměřila stanice v Ostravě-Radvanicích. Výrazné zlepšení meteorologové neočekávají.

Témata: Smog

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje