Plat poslance a prodavačky? Tady je překvapivé srovnání

Praha - Publicista a politický komentátor Miroslav Macek se ve svých pravidelnách glosách mimo jiné podíval i na platy poslanců. Na co přišel?

Miroslav Macek
doporučujeme

Hostem Radiožurnálu byl senátor ODS Jaroslav Kubera, který prohlásil, že nechápe, proč pořád někdo nesmyslně srovnává platy poslanců s platem prodavačky.

K tomu Macek ostře dodal: "Má samozřejmě pravdu, je to zcela nesrovnatelné. Prodavačka má hmotnou odpovědnost, kdežto poslanec jen politickou, tedy riskuje, že když nebude hodně rozdávat z cizího, a to na úkor celku do svého volebního obvodu, příště nebude zvolen. Neschopnou a hloupou prodavačku záhy vyhodí, neschopného a hloupého poslance nejdříve za čtyři roky..."

Publicista si také všiml, že Čínská ekonomika se stala největší na světě, což oznámil Mezinárodní měnový fond. Čína tak na špici vystřídala Spojené státy, které na ní před 142 lety vystřídaly Velkou Británii. "Objem čínské ekonomiky bude na konci tohoto roku činit 17,6 biliónu dolarů. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, jak připomíná list Financial Times," podotkl Macek.

Dále se podivuje nad tím, že vedení policie odmítlo zveřejnit, kteří její zaměstnanci dříve pracovali pro komunistickou státní bezpečnost. Jedná se prý o citlivé osobní údaje.

"Což mne velmi udivilo. Agenti StB se rojí v kdejaké vysoké a veřejné státní funkci, takže jsem nabyl dojmu, že už nastal čas, kdy na to budou pyšní a začnou se tím chlubit..." uvedl k tomu na svém webu Viditelný Macek komentátor.

Témata: Macek, Miroslav
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama