Primátoři odhalili svůj majetek. To se podívejte

Praha - Český primátor má hrubý základní plat okolo 60 tisíc korun a ve svém vlastnictví drží rodinný dům a minimálně jeden automobil. Někteří ale vlastní i chatu nebo cenné obrazy. Vyplývá to z průzkumu serveru Aktuálně.cz.

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy

Pražská primátorka Adriana Krnáčová vlastní automobil Volkswagen Passat, byt 3+1 a splácí dvoumilionovou hypotéku. Serveru dále prozradila, že vlastní 57 akcií zdravotnického gigantu Johnson & Johnson.

Nejbohatším primátorem podle přiznaného majetku je lídr Brna Petr Vokřál, který vlastní dvě auta za 3,5 milionu, dům a dva byty v hodnotě zhruba 16 milionů a finanční aktiva za 19 milionů korun. Špatně na tom není ani primátor Ostravy Tomáš Macura, který kromě čtyř aut vlastní byt, dům, rekreační chalupu či horskou chalupu. Je také třetinovým vlastníkem firmy, která na Srí Lance provozuje hotel.

Podle serveru patří mezi zámožnější primátory i Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu, který vlastní automobil v hodnotě zhruba 600 tisíc korun, jednopokojový byt či podíl ve fondech v hodnotě 2,3 milionu korun.

Primátor Olomouce Antonín Staněk žije podle serveru mnohem skromněji. Bydlí v panelovém domě v bytě 3+1.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje