Nebezpečné eskalátory v metru: Pět z nich má vadu, kvůli níž se zranili lidé

Praha - Pět eskalátorů v metru na pražském Můstku má stejnou vadu, kvůli níž se v listopadu zranily tři ženy. Tehdy se pohyblivé schody náhle rozjely opačným směrem. Závady odhalily následné kontroly eskalátorů stejného výrobce, firmy Kone, uvedl mluvčí pražského Dopravního podniku Jiří Štábl.

Ilustrační foto

"V tuto chvíli máme potvrzenu stejnou závadu u pěti eskalátorů od firmy Kone. V tomto ohledu musím říci, že jsem skutečně znepokojen rozsahem poškození," uvedl generální ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Vyjádření firmy Kone ČTK shání.

Pětice vadných schodů je ve stanici Můstek na lince metra B, kde je dohromady deset eskalátorů. Na stanici Staroměstská prověrka stejného typu schodů chybu neodhalila.

Na konci listopadu se jedny pohyblivé schody na Můstku prudce zastavily, a poté rozjely opačným směrem. Při pádech cestujících se zranily tři ženy. Dopravní podnik potom začal prověřovat eskalátory od firmy Kone.

Kdy budou provedeny opravy a jak dlouho mohou trvat zatím není podle mluvčího podniku jasné.

Témata: Eskalátory | Praha

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje