Brno chce úplný zákaz automatů

Brno - Brněnští radní požadují od následujícího roku úplná zákaz hracích automatů na celém území města. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Matěj Hollan (ŽTB). O návrhu bude 19. prosince hlasovat zastupitelstvo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pokud ho schválí, automaty podle Hollana z Brna postupně zcela zmizí. Výjimku z naprostého zákazu hazardu by mělo osm městských částí, které by povolovaly pouze živé hry jako karty, nikoli však automaty. V ostatních by platil zákaz jak automatů, tak živých her.

Město tak reaguje na postoj Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který vydal stanovisko, že při regulaci hazardu nelze diskriminovat nebo naopak zvýhodňovat některého z provozovatelů.

Ze stanoviska antimonopolního úřadu vyplývá, že pokud obce v rámci regulace povolují provoz loterií a jiných podobných her pouze na konkrétních adresách, musí být tento postup stanovený na základě předem určených nediskriminačních kritérií a obec musí být schopná postup odůvodnit. Jinak se může dopouštět narušení hospodářské soutěže a hrozí jí pokuta až deset milionů korun.

V současnosti je situace v Brně taková, že zákaz automatů i živých her platí v pěti městských částech. Patří mezi ně Bystrc, Jundrov, Královo Pole, Nový Lískovec a Brno-střed. Většina ze zbytku městských částí povoluje pouze živé hry, pár z nich, jako například Brno-jih nebo Tuřany, ale umožňují i automaty.

V případě schválení však automaty nezmizí hned po Novém roce. "Rychlost jejich odstranění bude záležet na ministerstvu financí, které odebírá licence provozovatelům podniků," uvedl Hollan. Ministerstvo totiž nezvládá odebírat licence tak rychle, jak by si města a obce představovaly.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama