Macek zostra: Babišova odpověď a Španělské feministky?

Praha - Publicista a politický komentátor Miroslav Macek komentuje způsobem jemu vlastním nejen politické události posledních dní. Dnes se zaměřil na španělské feministky i Andreje Babiše.

Miroslav Macek
doporučujeme

Macka zaujala zpráva, podle které do oblastí obývaných Romy brzy zamíří speciálně vyškolení policisté. Pro čtyři desítky strážců zákona chystá stát odborné kurzy, aby se v ghettech perfektně vyznali a mohli tam lépe předcházet kriminalitě a jejich absolventy čeká 500 korun navíc k výplatě.

K tomu na webu Viditelný Macek dodává: "To je divné. Není to příznak diskriminace? To nám ta zpráva chce naznačit, že romská kriminalita je větší, horší a dražší než ta gádžovská?"

Následně přidává citaci známého českého novináře Jindřicha Šídla: "Na každou složitou otázku v politice existuje nejméně jedna jednoduchá a zcela nesprávná odpověď, kterou dříve či později velmi pravděpodobně nabídne Andrej Babiš."

Přidává také zajímavý pohled na politickou korektnost: "Politická korektnost v módním provedení = politik řekne pravdu a nevládní organizace jej donutí se za ni omluvit."

V zahraničí komentátora zaujaly zejména španělské feministky, které pobouřil reklamní spot nedávno vzniklé tuzemské firmy Kalup, která vyrábí oblečení pro motorkáře. Ve spotu pózuje na všech čtyřech klečící nahá žena v roli podpěry a už nejméně tisíc žen se podepsalo pod petici, žádající její stažení a každý den přibývají další dvě stovky.

Macek dodává komentář z Facebooku: "Za nechutnou považuje reklamu přes tisíc feministek, každý den přibývají zhruba dvě stovky podpisů pod petici....tak to máme zhruba 0,00025 % obyvatelstva a každý den přibývá 0.00005%. Neuvěřitelně masové pobouření!"

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama