Chystá se další puč? Analytik promluvil o Zemanovi a jeho kamarádovi

Praha - Podle amerického novináře a analytika Erika Besta současná politická situace nasvědčuje tomu, že se chystá další puč. Kdo se v něm postaví proti komu?

Prezident Zeman v Poslanecké sněmovně (2.9.2014)

Analytik začíná svůj komentář na webu FS Final Word rychlým časovým přehledem: "V říjnu loňského roku se skupina politiků ČSSD spikla s Milošem Zemanem proti Bohuslavu Sobotkovi, což Sobotka nazval „pučem se vším všudy". O pár týdnů později podepsala skupina redaktorů a editorů České televize petici proti údajnému ovlivňování zpravodajství v Zemanův prospěch," popisuje uplynulé události. 

Best také připomíná, že generální ředitel České televize Petr Dvořák tehdy iniciativu redaktorů nazval rovněž oním slovem "puč". Následně se analyytik dostává k úterním událostem, kdy prezident Zeman prostřednictvím svého mluvčího prohlásil, že Česká televize možná vypustila z jeho proslovu zmínku o Zdeňku Bakalovi v nedávném vystoupení z toho důvodu, že Bakala doprovázel Sobotku na zahraniční cestě do Spojených států.

"Byl to od Miloše Zemana pouze pravý hák před dnešní schůzkou se Sobotkou ohledně zahraniční politiky? Nebo chtěl přitáhnout pozornost k jedné konstantě všech těchto událostí – PR agentuře Bison & Rose?" ptá se Best.

Komentátor upozorňuje, že právě tato agentura pracovala pro Sobotku, Dvořáka i Bakalu. "Než tohle dospěje k dalšímu puči, potřebuje Zeman všechno probrat se svým kamarádem Milanem Chovancem, dalším klientem Bison & Rose," uzavírá Best.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje