V Praze se konaly další demonstrace proti Zemanovi

Praha - Na oslavu mezinárodního Dne lidských práv přišlo dnes večer na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad zhruba 100 lidí. Někteří drželi vlajky nebo cedule s výzvami vůči prezidentu Miloši Zemanovi, aby odstoupil z Hradu.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Demonstrace proti Zemanovi

Mezi řečníky byli zástupci více než deseti uskupení, která akci pořádala. Za organizátory z iniciativy Červená karta pro Zemana a Putina mluvila například Nikol Klevcovová, podle které Česko opouští pozici obránce práv, s níž prý souvisí zahraniční politika prezidenta.

"Ignorace je jedna z věcí, kterou vytýkáme Miloši Zemanovi," dodala. Narážela tím na nedávnou návštěvu hlavy státu v Číně, která je kritizovaná kvůli porušování lidských práv.

Historik Petr Placák uvedl, že "prezident je zbabělec, který proměnil Hrad na soukromou agenturu pro byznysmeny". Placák patřil i k organizátorům podobné demonstrace, která se konala rok před sametovou revolucí nedaleko na Škroupově náměstí. Tehdy to bylo jediné povolené shromáždění disidentů.

Témata: Demonstrace | Praha
Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama