V Praze se konaly další demonstrace proti Zemanovi

Praha - Na oslavu mezinárodního Dne lidských práv přišlo dnes večer na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad zhruba 100 lidí. Někteří drželi vlajky nebo cedule s výzvami vůči prezidentu Miloši Zemanovi, aby odstoupil z Hradu.

Demonstrace proti Zemanovi

Mezi řečníky byli zástupci více než deseti uskupení, která akci pořádala. Za organizátory z iniciativy Červená karta pro Zemana a Putina mluvila například Nikol Klevcovová, podle které Česko opouští pozici obránce práv, s níž prý souvisí zahraniční politika prezidenta.

"Ignorace je jedna z věcí, kterou vytýkáme Miloši Zemanovi," dodala. Narážela tím na nedávnou návštěvu hlavy státu v Číně, která je kritizovaná kvůli porušování lidských práv.

Historik Petr Placák uvedl, že "prezident je zbabělec, který proměnil Hrad na soukromou agenturu pro byznysmeny". Placák patřil i k organizátorům podobné demonstrace, která se konala rok před sametovou revolucí nedaleko na Škroupově náměstí. Tehdy to bylo jediné povolené shromáždění disidentů.

Témata: Demonstrace | Praha

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje