Pane Bakalo, valí se na Vás ostrá kritika. V souvislosti se Zemanem a Českou televizí

Praha - Jméno podnikatele Zdeňka Bakaly je v posledních dnech zmiňováno zejména v souvislosti s vystřiženou částí projevu prezidenta Miloše Zemana. Podle expremiéra Jiřího Paroubka je ale na pozadí celé události ještě další osoba, na kterou nedávno poukázal i lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura.

Zdeněk Bakala, miliardář, uhlobaron. S Martinou Sáblíkovou

Česká televize z projevu prezidenta Miloše Zemana na konferenci "25 let svobodného podnikání" vystřihla část, v níž zmiňuje podnikatele Zdeňka Bakalu. "Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu mnozí další," uvedl Miloš Zeman na konferenci pražském Obecním domě 13. listopadu.

O akci informovala i Česká televize, v jejímž vysílání zazněla upravená část Zemanova projevu: "Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu mnozí další," uvedl Zeman podle reportáže České televize.

Expremiér Paroubek tvrdí, že Bakala podle původních informací prý nebyl s premiérem ve Washingtonu, a tudíž toto nebyl důvod, aby kritická zmínka o něm byla Českou televizí vyškrtnuta z projevu prezidenta. Následně ale ve svém komentáři dodává, že se ukázal opak.

"Pak se ukázalo, že Z. Bakala byl v Kongresu USA při slavnostním aktu odhalení busty V. Havla v Kongresu USA, jíž se účastnil premiér Sobotka, přítomen. Takže prezidentův mluvčí měl pravdu! Akce byla jen pro zvané a čeští spoluorganizátoři přizvali i štědrého sponzora sil pravdy a lásky Z. Bakalu (sponzoring TOP 09 a Věcí veřejných). Jinak soudem uznaného gaunera, který cynicky nesplnil svůj veřejný příslib prodat za pro nájemníky bytů OKD výhodných podmínek tyto byty jednotlivým zájemcům," udeřil Paroubek.

Následně poukázal na zajímavé spojení podnikatele Bakaly a premiéra Sobotky: "Spojnicí Z. Bakaly a B. Sobotky je advokát R. Pokorný, alter ego současného premiéra a současně právník dlouhodobě spolupracující s Bakalou. V roce 2004 – při privatizaci minoritního podílu státu OKD – zastupoval R. Pokorný zájmy kupujícího, a zájmy státu pak jeho osobní přítel B. Sobotka jako ministr financí. Střet zájmů, jako když vyšije," tvrdí Paroubek.

Osobu advokáta Pokorného nedávno zmínil i Tomio Okamura, který serveru EuroZprávy.cz napsal: "Samotná cenzura Bakalova jména by logiku měla - pana Bakalu, premiéra Sobotku a ředitele ČT spojuje jméno jediného lobisty, který koordinuje spolupráci těchto pánů - od vytunelování OKD až po dnešní zneužívání veřejnoprávní TV - je to Sobotkův spolužák, Bakalův právník a podle kuloárních informací také zároveň šedá eminence ředitele Dvořáka pan Radek Pokorný."

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje