Nagyová půjde do vězení? Pokud ano, měli bychom prý jít sedět všichni

Praha - Pokud půjde bývalá šéfka úřadu vlády Jana Nagyová-Nečasová do vězení, bude to zřejmě za daňové úniky. V tom případě bychom pak ale měli jít do vězení všichni. Tvrdí to komentátorka Reflexu Andrea Holopová.

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1
doporučujeme

Komentátorka případ Nečasové přirovnává ke slavnému mafiánskému bossovi Al Caponemu. Když chicagská policie nedokázala najít důkazy k jeho údajným vraždám, dostala ho za daňové úniky. Podobně i česká policie zatím neprokázala Nečasové zneužívání pravomocí, podle Holopové jí ale mohou dosta za daňové úniky.

Policie provedla v loňském roce u současné ženy expremiéra Petra Nečase domovní prohlídku, při které našla luxusní šperky a kabelky. Podle vyšetřovatelů si na ně nemohla sama vydělat, a pokud je dostala jako dárky od cizích osob, měla z každého daru nad 20 tisíc korun odvést darovací daň ve výši 7 až 18 procent, což zřejmě neudělala, připomíná komentátorka. 

Podle trestního zákoníku může být za zkrácení daně ve velkém rozsahu uložen trest odnětí svobody až na deset let. Holopová ale připomíná, že takto nejspíš porušuje zákon o dani darovací mnoho lidí, protože o ní neví.

"Když jste například dostali dárek od kamarádů a kolegů ke svatbě, když jste dostali od snoubence zásnubní prstýnek nebo když vaše dítě dostalo dárek ke křtinám. Málokdo si asi v těchto případech shání znalecký posudek a běží podat daňové přiznání. Kdyby policie měla být důsledná dle zákona, musela by kontrolovat všechny domácnosti stejně jako v případě Nagyové. Asi by zjistila, že tento zákon je masově porušován. Všichni bychom pak měli jít do vězení?" ptá se komentátorka na stránkách magazínu.

Pokud policie "zavře" Nečasovou za za nezaplacené daně z dárků, bude to podle komentátorky podivný postup. "Pokud nakonec půjde Nagyová-Nečasová sedět za nezdaněné dárky, tak bychom se měli začít bát svévolné justice, která stíhá a soudí jen ty, na které si zrovna zasedne," uzavírá. 

Témata: Nagyová, Jana
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama