Daně lidí s vysokými příjmy jsou podle poloviny Čechů nízké, ukázal průzkum

Praha - Daně lidí s vysokými příjmy jsou podle poloviny Čechů nízké, naopak daně lidí s nízkým příjmem považuje nejvíce občanů, a to tři pětiny, za vysoké. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Ilustrační foto

Dvaašedesát procent lidí souhlasí s tím, aby více vydělávající odváděli státu vyšší podíl než ti, kteří mají malé příjmy. Podle 27 procent dotázaných by pro všechny měla platit stejná sazba a tři procenta uvedla, že by lidé s vyššími příjmy měli danit relativně menší část z nich než lidé vydělávající méně.

Daně lidí s vysokými příjmy považuje za vysoké 13 procent občanů a 26 procenta za přiměřené. Ohledně zdanění průměrných příjmů dvě pětiny dotázaných uvedly, že je vysoké, 48 procent ho hodnotí jako přiměřené a pět procenta jako nízké. Daně lidí s malým příjmem považují za nízké čtyři procenta, jako přiměřené je vidí 27 procent občanů.

Proti loňskému průzkumu se však o sedm procentních bodů snížil počet lidí, kteří považují daně, které odvádějí lidé s nízkými platy, za vysoké. Naopak o pět bodů stoupl podíl těch, podle kterých je toto zdanění přiměřené.

Témata: Daně | průzkumy

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje