Aktivisté: Těžkooděnec zákeřně napadl demonstranta. Spadl sám, tvrdí policie

Praha - Policie dnes již podruhé vyklízena budovu bývalé polikliniky na Praze 3. Tu znovu obsadili squatteři. Zatímco ale policejní mluvčí tvrdí, že vyklizení proběhlo bez problémů, aktivisté tvrdí, že jeden z těžkooděnců bezdůvodně napadl jednoho z organizátorů. Ten musel skončit v nemocnici.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Ve svahu spadli na zem a lehce se poranili, když se je policisté pokoušeli vykázat dál od budovy. Chtěli, aby opustili objekt včetně nádvoří. Spadli sami, ke kontaktu s policií nedošlo," tvrdila pro idnes.cz policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Aktivisté ale tvrdí něco jiného. "Policie zadržela jednoho z mluvčích iniciativy Klinika, pedagoga Univerzity Karlovy, Arnošta Nováka. Ten byl zezadu napaden pěstí těžkooděncem po rozpuštění demonstrace a při 'páskování' prostoru před budovou bývalé polikliniky, když se ohradil, byl zpacifikován a odvezen na stanici," uvedli na svém Facebooku. Slibují, že brzy dodají další informace.

Podle tvrzení lidí, kteří se akce účastnili, byli policisté vstřícní jen do setmění. "Pořád říkám, že se fízlové za těch 25 let nezměnili. Taktika 'padne tma, poteče krev' jede dál," objevilo se na Twitteru.

Poprvé byla budova bývalé polikliniky obsazena koncem listopadu. Skupina dobrovolníků chátrající objekt obývaný bezdomovci a narkomany vyklidila. Následně v něm chtěla zřídit komunitní centrum Klinika. To se ale nelíbilo státu, v jehož majetku budova je. Policie proto objekt před několika dny vyklidila. K druhému obsazení došlo dnes po poklidné demonstraci na podporu vzniku Kliniky.

Témata: Policie ČR
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama