Vládní speciál s premiérem Sobotkou měl poruchu

Praha - Kvůli poruše vládního speciálu musel dnes večer odletět premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) z pražských Kbel na summit do Bělehradu jen s částí výpravy. Zbytek mise poletí v úterý ráno.

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády

ČTK to řekla mluvčí armády Jana Růžičková. Porouchaný Airbus totiž nahradil záložní Challenger, který má ale menší kapacitu, upozornil server Novinky.cz.

"Letoun vykázal závadu při předletové přípravě. Na odstranění závady se nyní pracuje," uvedla Růžičková. "S panem premiérem odletěla náhradním letadlem pouze část delegace," doplnila. Se Sobotkou dnes měli na summit odletět kromě představitelů státu také podnikatelé a novináři. Právě podnikatelská mise a zástupci médií museli podle Novinek zůstat na letišti a poletí v úterý.

Vládní cesty do zahraničí poznamenalo v minulých letech několik poruch letounů. Loni v květnu například Airbusu s tehdejším premiérem Petrem Nečasem na palubě prasklo na cestě do Ruska čelní sklo.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje